Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire van szüksége?

Mire van szüksége?

Figyelt kérdés
7 hetes nőstény mentett cicának mikre van szüksége? Nem mi találtuk de jön hozzánk.

2019. jún. 23. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Kölyök eledelek(nedves és száraz is). Esetleg pár hétig még tejpótló cicatápszer. Alomtálca és alom. Egy búvóhely. Etető és itató edénykék(lehetőleg lapos legyen, mert ha zavarja a perem a bajuszát akkor nem fog enni belőle). Cicafű. Féregtelenítő paszta(ferdocat) és bolhairtó spray(frontline a legjobb). Papírgalacsin és plüssgombolyag. Szeretet. Hirtelen ez jutott eszembe.
2019. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Már vagy ezer játékot készítettem neki úgyhogy abból nem lesz baj. Nem tudom, hogy egészséges-e úgyhogy először az állatorvost vesszük irányba. Van egy másik macskánk is aki szintén nőstény. Még jöhetnek válaszok, hátha kihagyott valamit 1#.
2019. jún. 23. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi cicának mindenképp doki adjon féreghajtót és bolhaírtót, nekik nem való a felnőtteknek való sokszor.

Alacsony peremű alomtálca, inkább kisszemű/homokos alom.

Tál, száraz és nedves táp: ne whiskas és társai pl. Royal canin kitten száraza nagyon jót tett a befogadott kiscicámnak, nedvesből is jó az vagy Schesir, Hill's, Feringa. Esetleg cicatej.

Kis kuckó, hordozó vagy egy doboz, ahova bebújhat aludni. Sok játéknak a felét nem fogja valószínűleg használni..! Doboz, zacsi, labda, toll ilyesmi.

2019. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
PreVital? Nedves táp.
2019. jún. 23. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy vagyok. Azért írtam a paszta féreghajtót és a frontline sprayt, mert tudom, hogy az kicsi kölyköknek is használható. Nekünk a doki mondta, de a használatin is rajta van, ezek biztonságosak, mi is ezt használjuk.

Sokak szerint jó a royal, csak sajna gabona alapú. Tápból applaws, purizon pl. Nedvesből animonda a legjobb ár-érték arányban, 70%hústartalmú. De vannak még.

2019. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencse hogy nem vettem sok PreVitalt.. 4% hústartalom. Holnapután érkezik a cica úgyhogy még van időm.
2019. jún. 23. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok, valóban az RC nem gabonamentes, de én több tápot próbáltam ki cicámnál, még az Orijent sem ette úgy, mint az RC-t. Az egyik nagy kedvence a Josera volt! Azt is bátran ajánlom, a Minette való kiscicának. Középkategoriás ár, de jó összetétel.

A lényeg, hogy olyat válassz, amit ha elfogad, akkor tudd venni. Hiába veszel egyszer valami csillagászati árú szuperprémium tápot, ha a hó végén elfogy és nem tudsz venni, akkor a makacsabbik cica simán éhségsztrájkol.

Csak egyéb eü okokból az enyém RC hipoallergént eszik, ez volt az egyetlen, amit így elfogad ezek közül. Az állatpatikában én is kétkedve vettem meg, mondtam is a gabonát én is, de megnyugtatott az állatdoki, hogy vegyem nyugodtan, tapasztalata szerint nagyon jó minőségű, pláne az állatorvosi tápjai is és kicsit "túl van tolva" a gabonamentesség.

Na szóval a lényeg, hogy ne a sima élelmiszerboltban vehető kaják közül válassz, azok valószínűleg alacsony fehérjetartalmúak, színezék és tartósítószeresek.


Jutifalival vigyázz, kicsiként nem is kell igazán, de szerintem felnőtt cicának sem igazán. Az enyém szárított halat szokott kapni, illetve a cicafűvel nem tud mit kezdeni, nem eszi, cdak tépkedi.

2019. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!