Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik hordozót válasszam?

Melyik hordozót válasszam?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



Két macska szállítására állatorvoshoz, gyalogosan 20 perc, esetleg biciklivel 10. Most ~8 Kg a kettő együtt 9 hónaposan. Ivartalanított kandúr-nőstény testvérpár akik jóban vannak.


Kérdés mennyire férnek bele felnőve? Hogyan kevésbé stresszes nekik az utazás, ha külön utaznak vagy együtt? Az egyik doboz hátizsákként is működik, úgy biciklivel is tudom vinni, de abba szerintem csak az egyik macsek fér el. Hogy bírják a macskák a bicajozást?



2019. jún. 25. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind a hordozást, mind az állatorvost nehezen viselik a macskák (meg úgy általában minden állat).

Szerintem hosszútávon készülj arra, hogy külön kell majd hordanod őket, mert stresszhelyzetben valószínűleg kárt okoznának egymásban. Ebből kiindulva és a háti hordozót javaslom, mert azzal legalább a hordozás idejét tudod csökkenteni, ha bicajjal és nem gyalog mész.

2019. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerintem egy macskának valók.

Én a 2. és 3. hoz hasonlókat vettem a Fressnapf-ban. Mi autóban szállítjuk őket, nem szeretik az utazást. Amíg kicsik voltak, elfértek egyben, de nagyobb macskáknak ezek már nem elég nagyok. Bár a macskák szeretnek szűk helyekre bebújni, mégsem szeretik, ha nem önszántukból kell bemenni egy szűk helyre, ami ráadásul be is van zárva. Az egyik macskám teljes erejével küzd, hogy kiszabaduljon, így minél nyitottabb az oldala, annál jobban menekülni akar, mert jobban látja a külvilágot, szét is szedi simán az egyik fajtát az ajtajánál. Szerintem egy közepes termetű kutyának való box az, amiben ketten jól ellennének, és talán kevésbé stresszelnének, de erről én is szívesen olvasnék tapasztalatokat. A hátizsák formátumot nem tudom elképzelni, szerintem szétkaparnák a hátamat és az anyagot is. Nyugodt macskának biztos jó.

2019. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőhöz hasonló van, csak stabilabb.


Fontos volt, hogy ne kézben kelljen cipelnem, így a vállamra szoktam rakni..


Repülőre valami stabilabban vinném, állatdokihoz a hátizsákos válltáskás megoldást tartom ideálisnak.

2019. jún. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szintén két macskám van, ivartalanított fiú-lány, testvérek, szeretik egymást. Most vettem a héten a Lidlben, amit linkelték, nem a hátizsákost, hanem a másikat. Hát nem túl nagy és hosszú távon kényelmetlen, de amíg orvoshoz viszem őket, arra jó lesz. Én amúgy mindig egy hordozóban viszem őket.
2019. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!