Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskák ellen megoldás?

Kinti macskák ellen megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szomszéd öreglánynak azt hiszem 6 macskája van, természetesen a kandúrok ivarosak.


Rendszeresen átjárnak a kertembe sz@.rni, marha idegesítő, hogy vagy a veteményesben találok egyet vagy a pázsit közepén.


Van kutyám, de ő tudja, hogy a veteményesbe nem mehet, maximum kintről ugat és ijesztgeti ha látja. De este ugye nem mindig látja mert alszik, így reggelre ott szokott lenni a meglepi vagy a pázsit közepén (nem, nem kaparja el) vagy máshol.


Az én kerítésemen nem tudnak átjönni, de a hátsó és a mellettem lévő másik szomszédtól igen.


A madáretetőt is próbálták fosztogatni, aztán átraktam a kutyához, azóta nem mernek a közelébe menni.


Már szóltam neki, hogy valamit kezdjünk a helyzettel, mert baromi bosszantó mindig sz@.rba lépni vagy nyúlni, ráadásul gondolom féreghajtva sincsenek.


Elintézte azzal mosolyogva és vállvonogatva, hogy ilyenek a macskák...nem, nem ilyenek, nekem is van 2 bent a házban.


Kérdeztem, hogy mi lesz akkor ha a kutyám elkapja az egyiket a nagy szabadságvágy alatt vagy esetleg más kutyája vagy mérgezett egeret eszik.


Ő nem tudja bezárni őket. Akkor? Gyűjtsem össze a sz@.rt a kertemben és csengessek át, nyomjam a kezébe?


Volt valaki ilyen helyzetben? Hogy oldottátok meg?


Macskariasztó? Az a kutyát nem zavarja?


2019. júl. 3. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engedd, hogy a kutyád az egész területet uralja, a veteményest is. Ha a macskák azt látják, hogy sehol sincsenek a kutyától biztonságba, nem fognak bejárni a kertedbe. Az én kutyámtól soha nem jött be egyetlen idegen macska sem. Még a háztetőn is dühösen ugatta. Ez a saját macskáinknak is biztonságot jelentett.
2019. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam olyan megoldásról, hogy 10 méter sugarú körben érzékeli a készülék a macskát, majd "lespricceli" ha mozgást érzékel, mennyire jó és praktikus megoldás, nem tudom, de kifejezetten ez egy macskariasztó-típus. A legtöbb utálja a vizet.
2019. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

"Gyűjtsem össze a sz@.rt a kertemben és csengessek át, nyomjam a kezébe?"


Szerintem ez egy jó megoldás. Ezt ikszelem.

2019. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mamámnak van ilyen problémája szintén a szomszéddal. Azt mondta neki hogy üljön akkor kint mindig és zavarja el őket. Idegesítő az biztos de mama átdobálja vissza :D
2019. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Leckeztesd meg valamivel. Én a kapu elé összegyűjtenem vagy tedd a labtorlore. Egy idő után rajon és változtatni fog. A kutyát meg tényleg elengedheted, hogy védje az egész területet.
2019. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
Ez szerintem hazugság. A macskák elkaparják a kakijukat. Hozzám is járnak át macskák, vagy 4, érdekes soha nem láttam még macskakakit a kertemben...
2019. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó. Igen, hazugság. Én sz@.rok a kert közepére az éj leple alatt, csak a szomszéd macskáira kenem, hogy feszültséget generáljak. 💩👏👏


A többieknek köszönöm a választ, kirpóbálom az vizes módszert, ami mozgásra bekapcsol, hátha...


Az a baj, hogy nem akarom beengedni a kutyát a veteményesbe, mert egyrészt nem akarom összezavarni, hogy amit eddig nem lehetett azt most igen, másrészt meg félek, hogy kergetés közben letarolna mindent. :D

2019. júl. 4. 07:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg akkor lehet visszadobálom, végülis közel van a teraszuk. :D lehet néha grátiszba mellérakom a 30 kilós kutyáét is...
2019. júl. 4. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!