Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy ismerősömnek minden évben...

Egy ismerősömnek minden évben születik 12-15 kismacskája, amik télen meg is halnak. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Van 4 ivaros nőstény macskája meg két kandúrja. Minden tavasszal mindegyiknek kölyke lesz, 2-nek még pár hetes korában meghalnak a kicsinyei, a másik két alom télen hal meg a rossz bánásmód miatt. Igaz kapnak meleg ételt(tejbe kenyér, olcsó kutyakonzervvel pépesen), de csak egy darab lábtörlő van, meg az ajtó előtt van egy kis eresz, ahol a lábtörlőn ülnek, nem nagyon áznak. De mindig tüsszögnek, nem is nagyon esznek, elkapja őket a hasmenés, aztán rövid időn belül meghalnak. A két cicamama, akiknek még korán meghalnak mindig a kölykei, azok őszre újra leadnak egy almot, akik szintén a hidegben hamar meghalnak. Minden évben ez van eljátszva, mit lehetne tenni? Én már mondtam kifizetem az ivartalanítást, de ő nem foglalkozik velük, nem érdekli, hogy mi van velük, állatvédőket meg nem akarok ráhívni. Már mondtam azt is, hogy én elviszem magamhoz haza őket, de azt mondta ők már ide szoktak.
2019. júl. 11. 08:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Tényleg ne hivatkozzunk már arra, hogy régen dédanyádék idejében mi volt a szokás. Régen a természetben éltünk, az emberek 90%-a paraszti életformában élt, nem létezett egy csomó fogalom, ami a városiasodással, polgárosodással, a természettől való elszakadással kapcsolatban született meg. Nem létezett kedvencként tartás, a kutya-macska nem társállat volt, hanem valamilyen munkát végzett, hadd ne kelljen részleteznem. Nem volt a mai értelemben vett állatorvoslás hasüregi műtétek lehetőségével, nem létezett az állatkínzás, felelős állattartás vagy az állatvédelem fogalma. Nem volt időnk és pénzünk a kutyák-macskákkal való törődésre és vécézés után nem mostunk kezet, a csaták után meg hagytuk napokig haldokolni az elesetteket a mezőn, miközben jól le is húztuk a lábbelit róluk. Milyen daliás idők is voltak azok!

Ma ott tartunk, hogy több milliós kóbor állomány terheli a környezetünket mind kutyából, mind macskából. Sem az embernek nem jó ez a környezetterhelés, sem a társállatoknak nem jó a gazdátlan lét. Mivel mi háziasítottuk, szelidítettük őket magunkhoz, és ők már nem vadállatok, amik a természet pusztítása nélkül képesek magukat fenntartani, mi emberek vagyunk felelősek értük. Már csak magunk miatt is legyen annyi tisztesség bennünk, hogy ne a vízbefolytás, lapáttal agyonverés, élve elásás, folyóba dobás legyen a fogamzásgátlás módja, hanem ivartalanítás útján mutassuk meg, mi már olyan emberek vagyunk, akik vécé után (is) kezet mosnak.

2019. júl. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%
11-es. 9-es vagyok. Annyira jó olvasni amit írsz. Rendes jó érzéssel tölt el, hogy vannak még ilyen emberek mint te! :) <3
2019. júl. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is örülök, hogy hasonlóan gondolkodunk. Remélem a túlzások nélküli de felelős állattartás egyre jellemzőbb lesz nálunk is.

Ja és természetesen vízbefojtás, nem ly.

2019. júl. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!