Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baratnom kismacskaja elhunyt....

Yolomaster kérdése:

Baratnom kismacskaja elhunyt. Szerintetek jo otlet lenne meglepnem kis ido mulva eggyel ha ugy latom mar csillapodott a banata?

Figyelt kérdés
2016. júl. 2. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
nem. sosem ajándékozunk állatot. sosem. ekkor sem.
2016. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem ismerjük a barátnődet, de biztos örülne neki, de alap szabály, hogy élő állatot nem ajandekozunk.
2016. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

miért halt meg a cica? nem akarok indiszkrét lenni,de ha a nem megfelelő körülmények/bánásmód miatt, akkor ne.

de amúgy sem javaslom,hogy állatot ajándékozz. inkább menjetek el egy menhelyre és válasszon magának ő cicát.

2016. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tudta nélkül ne. A macska nem egy tárgy amit ajándékozgatunk összevissza.
2016. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Ne te válassz neki macskát, ha neki kell majd X éven át együtt élni vele.

2. Ne te döntsd el, hogy neki mikor legyen új állatkája. Nem ismerjük a barátnődet, de a saját példámat el tudom mondani: mindig is volt kutyánk, soha el sem tudtam képzelni az életünket nélkülük. Kb. fél éve el kellett altatnunk idős és beteg kutyánkat, így aztán most van olyan először, hogy nincs kutyánk. Persze mindegyiket szerettem, de valahogy az ő halála mindegyiknél mélyebben érintett, és életemben most először érzem azt, hogy nem is vágyom új kutyára. Hiányzik, de ő hiányzik, nem pedig egy másik kutya. Pedig már fél év eltelt. (Ha valaki most "meglepne" egy kutyával, nem tudom, mit csinálnák vele, de át nem venném, az biztos. Eddig is mindig nagyon gondosan választottunk jó tenyésztőktől jó kiskutyát, alapos mérlegelés után, amibe a kölyök szüleinek ismerete is beletartozott.)

Szóval adj időt te is a barátnődnek, és hadd döntse el ő, mikor akar újra cicát, és válassza is ki ő, hiszen -- még egyszer mondom -- ő fog vele együtt élni.

2016. júl. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nee majd ha túl lesz rajta vesz maganak cicát.

A szülők is így csinaljak mindig ,,majd lesz másik,, de ő nem ugyanaz neked se kellene másik cica ha meghalna a cicád mert neked az elhunyt cicád kellene nem?

2016. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet.

Az jó ötlet lehet, hogy ha a barátnőd már szeretne másik cicát, akkor együtt elmentek örökbefogadni egyet, ő kiválaszthatja, te meg fizeted a költségeit.

Meglepetésnek élő állatot nem szabad adni.

2016. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp meg szeretnéd lepni, max abban az esetben ha tudod hofy a barátnőd:

- valóban vágyik egy másikra, és komolyan is gondolja, plusz el tudja látni

- tudod hogy milyen fajtát szeretne

- milyen neműt

De én még ebben az esetben is azt ajánlom, hogyha ezeket tudod, nézz ki egy jó helyet, menjetek el együtt, neki nem kell tudnia, hogy hova mentek, már csak akkor mond meg, ha odaértetek, hogy még tudjon visszalépni ha akar, ellenkező esetben pedig ő választhatja ki magának. :)

2016. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!