Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Steril macskának csak steril táp?

Steril macskának csak steril táp?

Figyelt kérdés
Lehet egy ivartalanított macskának nem ivartalanított macskáknak szánt tápot adni? Van valami káros hatása ha nem azt kap?

#macska #táplálás #ivartananított
2019. júl. 12. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normál tápot is adni, csak nagyon figyelj, hogy sokat igyon, és ha hízni kezzd csökkensd az adagját.
2019. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Persze lehet adni. Semmi baja nem lesz tőle
2019. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Van ivartalanított macskánam való táp? Ki az a hülye aki beveszi, hogy az jobb a macskájának?
2019. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Igen van és amelyik valóban az (és nem csak viccből van ráírva) oldja a hugyköveket, szóval igen tényleg jobb a macskának...
2019. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan mi az az összetevő, ami oldja a húgykövet? És mi a különbség a sterilized és az urinary táp között?
2019. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erre én is kíváncsi lennék, gondoltam arra hogy az lehet hogy az urinary tápokban nem csökkentet az energia mennyiség...
2019. júl. 12. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanított macskák nagyon hizekonyak és hajlamosak húgykő képződésre. Természetesen ivartalanított macskàknak való tápot kell kapniuk. Mivel ugyanannyiba kerül a legtöbb márkánàl, nem is értem, hogy hogy lehet egyáltalán opció, hogy nem olyat kap. Max akkor érthető, ha speciális gyógytàpra van szüksége.

Az állatorvosok is a speciális sterilized tápot mondják műtét után..

2019. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sterilized:megelőzésre.Urinary:kőoldásra.De nem biztos.

Jelenleg 7 ivartalanított fiú cicám van.A lányok is, de velük nincs ilyen gond mint a fiúkkal.De több is volt, öregség miatt elvesztettem őket.Mind mentett cica.

Első ivartalanított fiú cicám 2000-ben volt.19 éve.Ez idő alatt mindig ilyen 7-11 létszámú ivartalanított fiú cicám volt, meg lányok is persze.

És ez idő alatt ilyen létszámból egy volt, akinek húgyköve lett, struvit kő/homok.Egyszer kellett katéterezni miatta, és egyszer oldani a követ Hills gyógytáppal.Ez a 2 alkalom volt, még 2 éves korában, utána soha többet.16 évig élt.

Szent meggyőződésem hogy a csak tápot evő macskák lesznek csak húgykövesek, meg amelyik sok tápot eszik.

Mindegy milyen tápot.

Az én macskám is steril tápot evett csak, mert semmi más ételt nem volt hajlandó megenni.

A gond azzal van, hogy eszik a száraz tápot,sokat kéne rá inni, de nem isznak eleget!És nem elsősorban a táp a ludas benne, hanem ha csak tápot kap!

A 2.húgykövesség után nem adtam neki tápot, csak ritkán.Nehezen, de egy idő után mást is megevett.Innentől 14 év alatt sose lett húgyköves.

Attól függ, mivel etetjük őket.Én azóta húst adok nekik elsősorban, amúgy is ragadozók,fogazatuk, bélrendszerük is a húsevéshez van kialakulva.Meg főzök is nekik,húst zöldségekkel, pici rizzsel,néha kapnak magas hústartalmú konzervet, meg jó fajta szárazat is, de a hús a fő.Nemhogy húgykő, de más betegség sincs.Most van egy 18 évesem, meg kettő testvér 17 éves cicám.Még jól vannak.Nem kell követni, de nálam ez tapasztalat.

2019. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És mi van, ha mondjuk egy cica 4 hónaposan lesz ivartalanítva? Akkor lehet neki még 1 éves korig sima kölyöktápot adni? Nem baj, ha kicsit később térünk csak át a steril tápokra? Tudom, hogy van royal kitten steril 6 hónapos kortól, de tegyük fel, hogy gabona allergiás a cicám.
2019. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem volt opció soha hogy nem azt kap, még nincs ivartalanítva, kölyök tápon van
2019. júl. 12. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!