Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fogadtatok már be csavargó...

Fogadtatok már be csavargó cicát az utcáról?

Figyelt kérdés

Megtartottátok? Ha igen, milyen változásokat érzékeltetek rajta viselkedésben az idők során? Hogyan viselkedett veletek az első napokban?


A miénket még a téli fagyban szedtük össze, másnap elvittük állatorvoshoz. Az első hetekben állandóan utánunk koslatott mindenhová a lakásban, és megállás nélkül bújt, dorombolt. Nagyon jámbor cica, nem az a nehézfejű, igyekszik a kedvünkben járni. Kicsit kinyílt a csipája azóta, a kaparófára egyáltalán nem tudom rászoktatni, az ebédlőszékek támlája valahogy jobban bejön neki valamiért.

Ha van kedvetek, osszátok meg a ti történeteteket, szívesen olvasom!


2019. júl. 19. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim összes macskája utcáról van. (valamiért a mi házunk előtt előszeretettel dobálnak ki nem kívánt kiscicákat... :c)


Az egyik kiscica egy téli napon került hozzájuk, szegény egy pózna tetején dekkolt és nyávogott, alatta a kutyák próbálták leszedni onnan.


Ő volt az egyik legragaszkodóbb macskájuk.


Délután 4-kor óramű pontossággal kéredzett be, mert akkor kezdődött a nagyszüleim sorozata, és ment ő is velük nézni az ágyon :)

2019. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogadtatok már be csavargó cicát az utcáról?


A kertben voltam és nyervákolást hallottam, mentem a hang után és így találtam meg egy hordóban Grétit.

Nagyon ragaszkodó, dorombol, nyomul, főleg ha akar valamit. Vadászik. Meg kinyitja az ajtókat... :)

2019. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Láttam egy nagyon jó megoldást a székekre. Lehet nem a legszebb, de a problémát talán el lehet hárítani. A székre ragasztottak és tekertek fel ilyen durva-vastag madzagot, ami a kaparófának az anyagához hasonló. Körbetekerték vele a szék lábát és utána azt kaparta a cica. Lehet nem jön be neki a kaparófa és valami keményebb, stabilabb dologra vágyik.
2019. júl. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Van 11.Ivartalanítottak, oltottak.
2019. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy idős nőstény macskát, 10+ volt, pontosan nem lehet tudni. Gazdis lehetett régebben, mert ivartalanított is volt, és ismerős volt a házban lévő dolgokkal, csak valahogy utcára került. Üldögélt a kocsim tetején télen, és mikor próbáltam elküldeni, odajött hozzám dorombolva. Nem tudom miért, talán mert hideg volt, de megsajnáltam és hazavittem, beraktam a garázsba, ott egész meleg volt és adtam neki enni, másnap el akartam küldeni, de utána nem mozdult egy tapodtat sem, aludt az ajtó előtt. Újra megsajnáltam, és bevittem, hogy akkor legalább fürödj meg (tiszta kosz és bolha volt). Még csak nem is tiltakozott, csukott szemmel dorombolt, szerintem teljesen boldog volt. :D Elvittem orvoshoz, aztán lett egy macskám. Most 17 éves (doki szerint, de lehet hogy igazából fiatalabb) , már leginkább csak vegetál és egyik sarokból a másikba fekszik aludni, de akárhányszor hozzászólok vagy hozzáérek traktor módjára dorombol. Ő a leghálásabb kis jószág akit valaha láttam. :)
2019. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi azt csináltuk, hogy ha a bútort akarta kaparni, akkor mindig rászóltunk és átraktuk a kaparófára. Majd a kezemmel megkapargattam, hogy utánozzon. A 10. ilyen után már nem kaparta a bútort :D
2019. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os ezt már próbáltuk, másfél éve küzdünk ezzel. Többször oda szoktam tenni a mancsait a kaparófára, és húzogattam neki rajta de nem tetszett a bemutató :D
2019. júl. 19. 19:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Három talált cicánk van. Egyiket kóbor kiscicaként a férjem találta horgászás közben (több is volt, de őt tudták megfogni). Nagyon okos cica, ő az egyetlen, aki ki tudja nyitni az ajtót. A másodikat kb. 2 hónaposan a kertünkben találtuk meg, szerintem bedobta valaki. A harmadik felnőttként jött hozzánk, és miután napokig nem mozdult a teraszunkról, végül befogadtuk. Úgy döntött, mostantól nálunk fog lakni :) Gazdás cica lehetett, de nem tudjuk, honnan került ide, a környéken senki sem ismerte. Nagyon kedves, végtelenül szelíd cica.
2019. júl. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem a szemünk láttára dobtak ki az autóból két nőstény kiscicát.Azóta már a 4.évükben vannak.Mind a kettő ivartalanítva,féreghajtózva,oltva és csak bent vannak.Nagyon hálás,dorombolós,bújós cicák.Eleinte követtek engem is,meg nagyon játékosak voltak 🙂
2019. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!