Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadtatok már örökbe bántalma...

Cukikutyus kérdése:

Fogadtatok már örökbe bántalmazott kutyát?

Figyelt kérdés
Az a célom,hogy egyszer befogadok egy rossz sorsú,bántalmazott kutyát valamelyik menhelyről,hogy szebbé tegyem hátralévő életét.Szeretnék érdeklődni,hogy ezügyben mik a tapasztalatok!
2015. nov. 1. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy rendelkezned kell bizonyos kutyás tapasztalattal.Különben nehéz hónapoknak éveknek nézhetsz elébe.


Nyilván egy kölyök,fiatal kutyánál nem vészes. De 2-3 éves kutyát akit tényleg bántalmaztak,vertek stb. Ha tropa a lelke akkor hosszú rehabbal lehet helyre tenni. Ehhez pedig vmennyi kutyás tapasztalat kell.

2015. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 éves volt, mikor jött, az már 6 éve volt.

Nem volt rövid idő, míg a bizalmába férkőztünk, seprűnyelekkel és egyéb nagy és hosszú tárgyakkal máig sem érdemes a közelében babrálni, de azért egészen kivirult a nálunk töltött évek alatt. :) Egy teljesen idegen még így sem tudja megsimogatni, de már rövidebb idő a bizalmába férkőzni bárkinek, mint anno nekünk volt.

2015. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anno 2009ben egy 4 eves ferfi által bántalmazott szuka kutyát hoztam ki menhelyről, igaz vele egyutt hoztam ki melle egy ivartalanított kant. Jo par honapba telt, mire képes volt arra hogy elfogadja egy ferfi simogatasat. Igazabol semmi rehabot vagy különleges bánásmódot nem igényelt, egyszerűen csak szeretni kellett es kesz. Azota mar 4 kutyam van es ő is teljesen rendben van azota is, egyetlen "rossz" szokása h a regi társan kivul senkit nem tűr meg maga mellett, morog egesz nap de ez adódik már a korából is. De akkor pl volt egy olyan kutya a menhelyen, aki annyira serult volt h az állandó lakója volt a menhelynek, nem adtak oda senkinek. Szoval ezt kutyája is válogatja, biztos van koztuk olyan, mely könnyebben feldolgozza az elszenvedett traumakat es van amely komoly rehabra szorul.
2015. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is bántalmazott kutyám van, őt verték is, éheztették is..stb..

Nehéz ügy, igazából tényleg kell egy kis tapasztaltság, hogy könnyebben leküzd akár a félelmet, akár a bizalmatlanságot, akár az agressziót.


De minden nehézségekkel teli perc megéri a "pénzét", mert egyszerűen hihetetlen, hogy mennyire ragaszkodók ezek az állatok.

Igazából az összes menhelyi kutyára jellemző az, hogy nagyon ragaszkodnak a befogadójához. Bár vannak kivételek, akik nagy önbizalommal vannak megáldva, de a legtöbb kutya annyira vágyik a szeretetre, hogy minden embernek örök hűséget fogadnak, aki a kennelbe benyúlva megsimítja a fejüket :)

2015. nov. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szintén bántalmazott kutyám van, 4 évesen fogadtam örökbe, ennek már 3 éve. Sok munkám van benne és megérte :)
2015. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez a tervem, de egyelőre nincs meg hozzá a megfelelő háttér, viszont itt egy sztori:):


Keresztanyumék házának előző tulajának volt egy keverék kutyája (ha elfogulatlanul nézem, rettentő "csúnya" volt, hatalmas, lógó bőrű kutya volt világos pöttyökkel a szőrén), amit ugye költözéskor vitt magával (2 faluval arrébb ment).


2 hét múlva a kutya megjelent a kapuban, szinte alig élt, kb. félholtra volt verve szerencsétlen.:( Én olyan nyolc éves voltam, nagyon sajnáltam szegényt, unokatesóm (velem egyidős) siratta is.


Befogadták, ápolgatták, de pl. ha keresztapum megszólalt, szegény kutya szűkölve bújt, ahová csak tudott, pedig hatalmas állat volt. Valószínűleg az előző családjában a férfi bánthatta, mert keresztapukámtól egyenesen rettegett, több mint fél év volt, mire viszonylag megbarátkoztak. Olyan 5 év körül lehetett, mert utána még tíz évig élt velük, és nagyon öreg volt, amikor elpusztult. (Lehet, hogy keresztszüleim tudták a pontos korát, nem tudom).


Lényeg a lényeg, hogy keresztanyukámnak a mai napig könnybe lábad a szeme, ha szóba jön, annyira nagyon szerették. Mindig azt mondják, hogy "annyi híja volt, hogy meg nem szólalt", annyira össze voltak hangolódva, hogy egy szóból értett.


Keresztapumat meg egyenesen imádta végül, minden nap kiment elé a buszhoz hátul a kertek alatt (ilyen töltésszerűség van az utcájuk mögött, a buszmegállóhoz vezet fel).


Azóta is van kutyájuk, akit szintén nagyon szeretnek, de keresztanyum mindig elmondja, hogy még egy ilyen kutyája sosem lesz.


Tudom, ez nem menhelyes sztori, de mindig Doris jut eszembe, ha bántalmazott kutyákról van szó.:)

2015. nov. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Örülök,hogy vannak ilyen rendes emberek,akik szerencsétlen sorsú,bántalmazott kutyusoknak új reményt adnak,és hát gondolom,hogy nem könnyű ilyen állatkákkal az élet,de én pont ezért szeretnék majd bántalmazott kutyust,hogy sokat lehessek vele. Mondjuk most sem állok messze ettől a dologtól,hisz világ életemben utcáról befogadott kutyákat tartottam,ők is elég bizalmatlanok tudnak lenni eleinte.Jelenleg is egy (kb.saccra) 13 és 17 éves kutyus gazdája vagyok,akiket az utcánkban dobtak ki anno. Tehát az első válaszolónak üzenem,hogy kb.20 év kutyás tapasztalattal rendelkezem :-) A bántalmazott kutyus örökbefogadását akkorra tervezem,ha már a kis öregecskéim nem lesznek velem.

Utolsó kommentelőnek : Nagyon szép a történet,amit leírtál,csodálatosak tudnak lenni a kutyusok. :-)

2015. nov. 4. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!