Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mesélnétek a macskáitokról?

Mesélnétek a macskáitokról?

Figyelt kérdés

Mennyi cicusotok van? Kandúr vagy nőstény? Hány évesek? Hogyan és mikor kerűltek hozzátok? Benti vagy kinti cicák?

De bármit mesélhettek, mert szívesen meghallgatom a ti történeteiteket is!:)



2019. júl. 21. 22:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A nagy Jáson fekete nőstény macska,3 éves.Nagyon veszélyes állat.Szeret harapni,karmolni.Nagy Jáson a bölcselet macskája.Nagyon bölcs állat,csak nem tud beszélni.
2019. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1

Ivartalanított kandúr

3-4, megmondom őszintén nem tudom a pontos korát mert anyum kezeli az oltási könyvét, és annyira összefolyt nekem az elmúlt pár év, hogy nem tudom melyik nyáron hoztuk el.

Lovagolni jártam, pont cicát kerestünk és az egyik kislány anyukájának akkor lett egy besikerült alom. Pont olyan nemű, színű és szőrhosszúságú amilyet szerettünk volna, nagyon durva egybeesés :D

Most benti, de kinti-benti cicaként nőtt fel. Sokáig kertes házban laktunk, ott akkor járt ki-be amikor kedve tartotta. 2 éve lakásba költöztünk, úgyhogy itt benti cica.

2019. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves ivartalan benti kandúr. Sima fekete házicica. Egy tanyáról fogdostuk össze a testvéreivel meg 17 másik macsekkal. Úgy 6-7 hetes volt amikor elhoztuk. Sajnos az anyukája meghalt, több csontja törött volt, hőgutát kapott, súlyosan kiszáradt.


Eleinte szurkoltunk hogy megmaradjon, mert se enni, se kakilni nem akart. Végül csak felnőtt valahogy :) Rendkívül kíváncsi természetű, mindent megszagol, megpaskol. Tipikus macska tulajdonsága a hiszti, a leszarom gondolkodásmód, az hogy azt hiszi hogy a tál aljában maradt pár szem tápot nem lehet megenni és amikor "rájön az 5 perc".

Igaz, ez náluk ösztönös, de az elejétől fogva szobatiszta volt. Soha nem volt "baleset".

Ó és a logikátlan baromságok. Víz mindig van előtte, tiszta, szobahőmérsékletű. De nem sokat iszik. Ellenben ha véletlenül fél percre felügyelet nélkül hagyom az asztalra letett poharam, iszik belőle.

Miután kijöttem a fürdőszobából, mindig belefekszik a vizes kádba. Illetve ha fürdök és mellécsukom az ajtót, bejön és a kád szélén egyensúlyozgat. De ettől függetlenül utál vizes lenni.


Mióta ő megvan, csukott ajtónál alszok. Előtte mindig nyitva volt, csakhogy hajnal 3 fele eszébe jut fel-alá rohangálni mint a mérgezett egér. Ha nyitva hagyom az ajtót, az arcomon is keresztül vágtat.


Ha látja hogy a hűtő felé közelítek egyből éhen akar halni. Laikusoknak megeshet rajta a szíve, de csak néhány szem tápot eszik, utána otthagyja.


Általában olyankor sz@rik, amikor eszek.


Képes 45 percen keresztül a galambokat lesni az ablakban. Közben nyekereg nekik. Egyszer egy odaszállt az ablakpárkányra, ő meg lesből akart támadni. Szegény cicc visszapattant az ablakról :"D


Egy makacs, független bunkó állat. Aki végtelenül aranyos és mindig valami vicces szituációban találja magát :)

2019. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1 éves ivartalan kandúr és egy majdnem egy éves ivartalan nőstény.


Egy háznál hagyott cica leellett ismerősnél, alapból el akartam hozni az egyiket... Aztán a cicák kb. 3-4 hetesek voltak mikor eltűnt az anyacica, így előbb kellett elhozni a kandúrt. Ő kinti-benti cicaként kezdte. Alapvetően nagyon nyugodt, dupla bundás nyuszicica. Idegenekkel elég antiszoc, így sok sztori nincs vele :)

Max. annyi, hogy imádja az orrát az orromhoz dugni.


A nőstény egy igazi ördögfióka. Őt egy főúton szedtük össze. Első út a dokihoz vitt, ahol Kiderül hogy az egyik szeme menthetetlen, macskanáthás és kb. 5-6 hetes leányzó. Mivel elég elesett volt egy szemmel, ő full benti cica. Mostmar felügyelettel kimegy az udvarra, de amint egy kis eső jön vagy éhes, fut be :D

Talán a karácsony volt a legrosszabb. December 22-én lett lezárva a szeme és ivartalanítva. Reménykedtem, hogy nyugodt karácsony lesz.. 26án este már le kellett szedni a fát, mert mindent leszedett.. :D

Ő egy zsizsik, mindenhol ott van, bújós. Persze mindig ő provokálja a 'nagyot'.

A betegség miatt nincs sok hangja, olyan mintha mindig rekedt lenne.

Egy légy sem marad életben, aki a területére téved. :D

2019. júl. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ó igen, az enyém is szorgosan vadászgatja őket. Nagyon aranyos de kissé kiakaszt hogy miután elkapta, meg is eszi >.<
2019. júl. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most két és fél...

Kezdem a féllel. Ő igazából nem a mi macskánk, csak enni jár ide, télen meg bent szokott aludni. Szerintem lehet vagy úgy 5-6 "gazdája" az utcában... Úgy került hozzánk, hogy egyszer véletlenül bezártam, másfél napot töltött a nyárikonyhában és utána olyan bűntudatom lett, hogy azonnal behoztam, etettem, simogattam... itt ragadt (pedig tudjuk, ki volt eredetileg a gazdája, na oda már egyáltalán nem jár vissza... mindenhova máshova viszont igen!). Ivartalaníttattuk, de pl. bolhacseppet nem merek rárakni, mert mi van, ha a többi gazdája is becseppenti és így túladagalódik...

Amúgy szerintünk nem is macska, egyáltalán nincs macskaszaga és a viselkedése is elég fura néha. Valami macskára hasonlító fura lény. (Ezüst színű, exkandúr.) Ha jól emlékszem, 6 éves lehet...


A sajátok: két ivartalanított nőstény. Az egyik egy cirmos, 8 éves. Nálunk született. Tipikus macska, mindent lever. Hobbija, hogy felmászik a tetőre, aztán keservesen nyávog, hogy szedjem le... Ezt ma este is eljátszotta. Kitűnő vadász, rendszeresen lep meg minket különböző zsákmányokkal. A minap is behozott egy még élő egeret és elengedte az ágy alatt... egyszer egy élő szarkát hozott (őt megmentettem, elengedtem).


A másik nőstényünk egy óriási trikolor. 5 éves, de kétszer akkora, mint a másik nőstényünk. Három éve van nálunk. Állatvédő szervezet keresett ideiglenes befogadót neki és a kicsinyeinek, mert a régi gazdájának el kellett hagynia a lakóhelyét. Úgy volt, hogy visszafogadja az anyacicát ivartalanítás után, de nem így lett. Maradt nálunk. A kicsinyei (öten voltak) tőlünk gazdisodtak. Nagyon bújós, hízelgős cica, de ölbe venni nem lehet, azt utálja. Amikor hozzánk került, egy ideig még néha visszament a régi lakóhelyére (kb. 1 km). Fogalmunk sincs, hogy talált oda és onnan vissza...

2019. júl. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%

Négy macskánk van, egy fekete-fehér (Folti), egy fekete (Tesó), egy tricolor (Mályva), meg egy cirmos-fehér foltos (Picúr). Mindegyik nőstény :) Benti-kinti cicák, a fekete-fehér három éves, a fekete és a tricolor egy (ők testvérek), és a cirmos-fehér foltos tíz hónapos.

Elég hülye macskák, de ha kell, tudnak nagyon is okosak lenni. De például a fekete-fehér, a Folti rendszeresen eljátsza, hogy bekéredzkedik, fél perc múlva kimegy, majd újabb félperc elteltével ül a szúnyoghálós ajtó előtt, hogy ő inkább mégis be akar jönni (és ezt van, hogy eljátsza egymás után 5x). Emellett ő egy igazi méregzsák, nagyon bunkó macska, ha szr kedve van random ráfúj a többi macskára, akik közben azt se tudják mi van, és olyan sértődött pofákat tud vágni, hogy rendszeresen röhögünk rajta, mert nagyon vicces. De amúgy tud kedves is lenni, mindig ráül a nehéz testével a hasamra és dagasztja a gyomromat (mit ne mondjak, evés után nagyon kellemes tud lenni...). Amúgy ha felemed, néha nyikorog, meg van, hogy ásítás közben nyávog, és nagyon cuki szokott lenni :)

A fekete cicánk, Tesó (azért ez a neve, mert fuck logic, ő a Mályva nevű cicánk testvére) néha csak úgy bent van a házban, de senki se engedte be, és múltkor láttam, hogy elment egy irányba, de a következő pillanatban már egy másik irányból közelített felém. Szóval azon gondolkodunk, biztos teleportált.

2019. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

6 felnőtt cicánk van. Ebből egyet kölyök korában a határban találtuk tesómmal a nagy sár közepette valaki kidobta. Már meg nem mondom hány éves de 10 elmúlt szerintem. Ő a legidősebb jelenleg. Van egy tarka cicánk ő vad cica nem szereti a simit ide szokott hozzánk egy éve kb. A többi még fiatal vagy másfél 2 évesek.

Aztán van 8 kölyök cica. Sajnos nálunk fogyóeszköz olyan téren hogy ellopják a cicánkat legalább is a kicsiket. Bár hátulra szokatom őket és bejárnak is de ha előre tévednek és itt falunk megtetszik valakinek fogja és haza viszi. Nem haragszom érte mert jó helyre kerülnek. Most 4 anya macskából 3 fogamzásgátlót kap a negyedik a tarka azt ugye nem tudom mindig megfogni. De gondolkozom az ivartalanításon is. Erre mi felénk inkább kóbor kutyák vannak mint macskák meglepő módon.

2019. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen a válaszokat!:) Jöhetnek még, mert szívesen elolvasom!
2019. júl. 22. 15:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

2 cica van:

A nagyobbik 11 hónapos nőstény cica, most lett ivartalanítva 10 napja, 1 órája voltunk varratszedésen. Fonyódról hoztuk el, ami 2 órára van tőlünk, de nahh..nekem ő kellett és bármit a cicákért :). Mici a neve, fekete, fehér színű.

A második 10 hetes kandúr cicus, vele most voltunk macskanátha elleni oltáson. Ő már egy más téma.. Anyukám munkatársa találta a testvérével őket, valaki kidobta. A testvérét befogadta valaki, de a kis feketét senki nem akarta, már úgy volt, hogy leoltatják, na de jöttem én a csodálatos meggyőző képességemmel és a 20000ft készpénzemmel, amiből áltam a nőstény cicánk ivartalanítását. Elég makacs vagyok úgyhogy nem is volt kérdés, hozzánk került ez a "kis hülye". Nagyon játékos, imádnivaló kis teremtés. A másik cicámmal 3 nap alatt a legjobb barátok lettek. Viszont nevet 2 hét elteltével se találok neki..úgyhogy cserébe amiért leírtan neked ezt és a kislábujjamat is feláldoztam (amit írás közbe a 2 macska zsákmánynak tekintett..), ha van valami névötleted egy fekete kandúrnak, azt nagyon szívesen várom, akár privátba, akár kommentbe. Na de mostmár befejezem, mert a legújabb játék a: "ki tépi ki hamarabb a gazdi összes haját!"

2019. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!