Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska házban? Mesélnétek egy...

Macska házban? Mesélnétek egy kicsit?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy macskát, de felvetődött pár kérdés.

Elég nagy a lakás, sok a tér, viszont a polcok, szekrények, falak zsúfoltak. Szóval megtörténhet az, hogy felmászik rá, és mindent lever?

Vagy a laptopban, más elektronikus eszközben tehet kárt?

Illetve a szobámban a föld tele van kábelekkel, az is hátrány.

Eddig az összes 'macskás' ismerősöm kint nevelte, viszont nálunk nagy az udvar, kapu nyitva, kutyák szomszédban, utcán, szóval az eléggé rizikós lenne.


Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kérnék választ, mert a kisállatos oldalakon nem volt nagyon szó ilyesmiről, így tőletek kérdezem, akik tapasztaltak ebben a témában.



2015. júl. 23. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
A macska ügyes, nem nagyon ver le semmit, nem is rág, inkább csak karmot élesít, a kanapék, szőnyegek, ajtófélfák vannak veszélyben.
2015. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy hatéves cicánk 100 százalékig benti csak néha engedjük ki a körfolyosóra. Amikor picike volt még egy kicsit ügyetlen de hamar belejött. Egyszer elrágta az egyik telefontöltö zsinórját. És egyszer összetört egy gertyamécsest de ennyi nem tesz nagy károkat. De ha van bör bútorotok akkor azt tuti szét fogja karmolni. Segíthet ha vesztek kaparófát nem kell nagy senmi értelme elég egy kissebb. Én nagyon szeretem a cicánkat szerintem jó döntés. Ami polcokat illeti a mienk szeret felmászni rá, de ha nincs az se baj. Arra számíts hogy az étkezöasztalra fel akar majd mászni. Nem hiszem hogy sok mindent leverne max amíg még picike. Remélem tudtam segíteni :)
2015. júl. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk bent van két macskánk, a szekrény tetejét szeretik, így oda ugranak fel, ott is henyélnek leginkább. A kábeleket nem bántják a mieink. Szekrényen a polcra is szeretnek felugrani, de nem mindig, valamint a könyvek gerincét már megrágcsálták. Viszont a szobanövényeket szeretik piszkálni, rágcsálni a földet kikaparni, emiatt szobanövényeink nincsenek ott, ahol a macska el tudja érni. És kell nekik kaparófa, vagy valami, amit kaparhatnak, mert különben a bútorszöveten, szőnyegen élezik a körmeiket.
2015. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A macskák természete nem egyforma. Ha kölyköt fogadsz be, vele nagyobb eséllyel lehetnek gondok a lakásban, mint egy felnőtt cicával.

Amúgy simán lehet akár kisebb lakásban is tartani macskát, ha nem élt előtte kint.

Én jellem alapján választottam macsekot, kb. egy évest. A gazdikereső oldalakon, a menhelyeken és a tenyésztőknél általában elég részletes leírást adnak a cicáról, simán kiválaszthatod, hogy melyik felel meg az igényeidnek.

Az enyém pl. tuti választás volt, tökéletesen érzi magát a lakásban, nem rombol, nem kapar (csak a kaparófán), nyugodt, kedves, imádni való.

Ha netán utcáról vagy kertes házból fogadsz be, akkor lutri, hogy milyen lesz a viselkedése és nem biztos hogy hozzászokik a bezártsághoz.

Én erről az oldalról választottam, de természetesen máshol is találhatsz:

[link]

2015. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt most látom, hogy udvarotok is van, ez esetben gondolom kinti-benti lenne a cica. Sajnos így nagy az esélye, hogy rövid életű lesz, hacsak nem oldod meg azt, hogy kizárólag a lakásban lakjon.

Oltások, féreghajtás benti cicánal is ajánlatos, kintinél pedig szinte kötelező.

2015. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az én cicám sose ver le semmit.Volt,hogy az íróasztalom tele volt zsúfolva törékeny dolgokkal és kerámiákkal . Kb. 2 cm hely volt köztük és mindig oda tette a mancsát és úgy lépkedett óvatosan.Vezetékekhez nem nyúl.Nem bántja a gépemet se.A bútorokban tud inkább kárt tenni.Kell neki kaparófa,hogy inkább azt kaparja,de nem garantált,hogy attól még nem kaparja a bútorokat.
2015. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én cicám is szeret felmászni mindenhova. Mondjuk ő szeret rombolni, az íróasztalról is mindig lepöcköli a díszeket a mancsával :D ő az a fajta aki direkt véletlenül fellöki a dolgokat, mert máshol nem fér el a szobában :D igen szeretem a lökött fejét, engem nem zavar hogy szeret rombolni, örömmel takarítok utána :D
2015. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4 benti macskánk volt eddig, abból csak az egyik mostani volt "törős", miatta azért egy-két dísztárgyat át kellett helyezni. Az első viszont folyton a legszebb családi porcelánjaink között glasszált a szekrény tetején, de soha még csak hozzá sem ért semmihez. Mindenesetre amikor a mostani kettő közül az egyik elkezdett törni, úgy neveltük meg őket, hogy az a szekrény tabu!

Kárt nem tettek elektronikus eszközökben, bár az egyik egyszer végigment kölyökkorában anyám laptopjának a klaviatúráján és talált egy olyan billentyűkombinációt, ami 90 fokkal elfordította és 400%-ra megnövelte a képernyőt:S, informatikus segítségét kellet kérni, hogy visszacsináljuk:SSS

A kábelek sosem érdekelték egyiküket sem.

Ha lesz még plusz konkrét kérdésed, írd meg!

2015. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi cicáink csak akkor törnek ha megijesztjük őket mászás közben. Egy kisállatot felelősséggel kell vállalni, nem biztos hogy mindig úgy fog viselkedni,ahogy te akarod sőt...viszont érdemes beszerezni neki kaparófát, játékot. Illetve el kell dönteni hogy teljesen benti vagy ki-be járós cica lesz e. Ha benti kell keresni egy megfelelő almot ami a cicának és neked is megfelel (rengeteg féle van pl.: kristályos, csomosódó). Az almot pedig ne a kajája közelébe tedd.
2015. júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ibra1536 válasza:
Annyit tudok hozzátenni. Sokan említik a kaparófát az igen hasznos. És a kisebb dísztárgyak és bojtos ruhák veszélyben lesznek. :D Az asztal, polc szélén nem szabad ott hagyni kisebb dolgokat, mert amikor felugrik leveri, a bentebb lévő dolgokat csak ha úgy tartja kedve. :D És a macskák nem nagy igényűek játékok terén, szeretik a kólás kupakot, kisebb plüssöket, Kindertojás sárgája. :D Azt hiszem ajándékautomata a neve annak ami áruházak bejáratánál szokott lenni(belül vagy kívül) és 100 vagy 200 forintért kaphatunk valami kis hülyeséget, na azt az átlátszó golyót ha megtöltjük valamivel amitől csörög ha megrázzuk, azt is szeretik. :D
2015. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!