Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macska?...

Miért csinálja ezt a macska? Gondolatolvasó?

Figyelt kérdés

Már egy ideje megfigyeltem valamit és biztos vagyok benne, hogy nem a véletlen egybeesés.

A macska sokszor alszik mellettem az ágyban nappal is, éjjel is. Nappal nincs gond, igaz, én nappal nem alszom,csak pihenek, olyankor nyugis.A baj este van. A következő szokott történni : ő bealszik mellettem.Én lassabban alszom el. Jönnek az elalvás előtti kusza képek, gondolatik és ha ezek a képek, gondolatok ijesztővé válnak, a macska felriad és meg akar harapni.Ha nincs ijesztö gondolatom, nem vagyok félős, akkor nem foglalkozik velem, nem támad.Nyugton alszik reggelig.Az érdekes az, hogy én semmilyen észrevehető reakciót nem adok. Akkor honnan tudja vajon, hogy mi zajlk az elmémben és mikor a kusza hipnagóg képek valami rémísztőbb formát vesznek fel, pont akkor riad fel.

Másik furcsa dolog: éjjel sokszor nem mer kimenni az előszobába.Tegnap este rosszalkodott, nem tudott aludni és engem se nagyon hagyott, úgyhogy ki akartam csukni az előszobába.Iszkolt kifele, ahogy zavartam ki, de az előszobaajtónál hirtelen megtorpant és hátrált vissza, közben idegesen mozgatta a farkát, nagyon feltűnően megváltozott a viselkedése. Szépen besompolygott a fotel alá és inkább nem rendetlenkedett tovább, csak ne kelljen kint lennie. Ezzel mindig belémveri a frászt. Nappal elvan az előszobában is, pedig akkor járkálnak a szomszédok a lépcsőházban, hallhat kintről bármit, éjszaka nincs nagyon mozgás, mégis akkor fél. Csak megáll a szoba ajtóban és bámulja ideges farok lengetéssel az előszobát. Ha kimegy éjjel enni, akkor is csak addig van kint, amig én a wc-vagyok. Aztán iszkol is befelé velem. Vajon miért csinálja ezeket?


2019. júl. 22. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nem gondolatolvasó, de akár az is lehetne. :) Vannak öntudatlan reakciók benned a gondolataidra, illetve a szervezetedben is játszódnak le kémiai reakciók, olyasmikre gondolok, hogy mondjuk izzadni kezdesz, ha ideges vagy - ezt ugye emberként is érzékeled. A macskáknak jobb a szaglása, jobbak az érzékei, ő azokat a finom változásokat is érzi, amit te még nem veszel észre magadon. Tehàt nem gondolatot olvas, hanem a tested reakcióit, erre reagál támadással.

Nálam pl a macska nem szeret velem aludni, de azonnal megérzi, ha ébredezek (még akkor, mikor nem tértem magamhoz igazán, csak olyan ébrenlét-közelben vagyok), és megjelenik az ágyon bucizni, hogy jó reggelt. Vagyis kvázi hamarabb tudja, hogy ébren vagyok, mint én magam. :)


A másik felvetésre nem tudok válaszolni, szerintem egyszerűen a közeledben érzi biztonságban magàt. Nálunk akkor kattan meg az egyik macska, ha becsukom az ajtót akàrmi miatt, hiába hevert előtte nyugodtan az előszobában, konyhában, ha nem làt, rögtön megy a szirénázás, őt pl éjszakára sem lehet kicsukni. (Bár azért elég para, mikor rájön az ötperc, és a plafont bámulja és nyávogja a semmit :D ).

2019. júl. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem is "gondolatolvasók" a macskák. Nem tudom, hogy ez pontos kifejezés-e, csak azért tettem idézőjelbe. Talán az aurát látják - vagy mindkettőt tudják. :-)


Amikor azt mondom neki, hogy "menj árnyékba" - odamegy, ha azt mondom vagy gondolom! neki: "ülj le", "feküdj le", megcsinálja ezeket, de nem volt tanítva ilyesmire. És nem egyszeri alkalmak ezek, sőt, mások előtt is megcsinálja. Nem idomítás eredménye.


Egyik macskánknak volt egy komoly műtéte. Emiatt nekem lelkiismeret-furdalásom volt. Amikor a karjaimban volt, teljesen nyugodtan, nekem pedig eszembe jutott a műtéte, egyből kiugrott a kezeim közül! Ilyet nem szokott csinálni egyébként.

Máskor is észrevettem, hogy pl bent volt a szobában, nyugisan és ha a műtétre gondoltam, kiszaladt.


2 macska van, azt is megérzik, hogy mikor van orvoshoz időpont. 1 nappal az időpont előtt lelépnek. :-) (Nyilván ezt meg lehet máshogy oldani, de ettől függetlenül megérzik.)

2019. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Nem, csak sokkal kifinomultabb a szaglása, mint a tiéd. Nem véletlenül vannak pl olyan munka kutyák, akik rohamokkal küzdő embereknek segítenek, mivel ők érzik a testedben zajló kémiai változások illatát és tudják, hogy melyik jelenti a rohamét akkor, amikor te még nem.


A macska sem rosszabb szaglásban, de nem idomítható ennyire egyszerűen, így ő simán csak reagál rád. A félelmed és a szorongásod stresszt vált ki belőled, és annak mindenképpen lesz - a te számodra persze nem érezhető - hormonális szaga.


Ő a hirtelen megváltozott szagokra reagál.


Az előszobába való kizárásnál sem démonokat lát, hanem össze tudja kapcsolni fejben, hogy most ki akarod küldeni, rá csukod az ajtót és akkor ő nem lehet veled. Ehhez meg nincs kedve, ő szeret veled aludni vagy legalábbis a közeledben. Így hezitál, mert tudja, hogyha engedelmeskedik neked, vagyis kimegy, akkor kint ragadhat (ezért bújik be inkább a fotel alá, mert akkor bent maradhat a szobában).


De ha az ezoterikus baromságokban hiszel, akkor az ükanyád mérges szellemét látja, aki morog éppen, mert nem mosogattál el.

2019. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Bocsi az offért, de követem.
2019. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!