Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudtok olcsó kalitkát papagájnak?

Tudtok olcsó kalitkát papagájnak?

Figyelt kérdés
Lányomnak szeretnék szülinapjára papagájt venni régóta szeretne de nem tudom hogy honnan kéne kalitkát mennek és hogy mekkora kéne. Előre is köszönöm a válaszokat és a szeretnétek írjatok privátban is. Méreteket esetleg oldalakat vagy áruházakat ha tudtok akkor kérlek írjátok meg köszönöm.Ja és azt még hozzátenném hogy hullámospapagájről lenne szó kettőt szeretnék venni.

2019. szept. 15. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én használtat keresgélnék. Megveszik a gyereknek, ráun, a madár elpusztul és nem kell új, a kalitka meg csak útban van. És nem romlik vagy avul el.

[link]

2019. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Utána kéne nézni a tartásának először. Magokon kívül gyümölcsökre, zöldslgekre is szükségük van, másképp hiánybetegségekben fognak szenvedni.

Minimális méret:

Párban tartott hullámos papagáj, vagy egyedül tartott nimfapapagáj: 75X40X50 cm

A kalitka minősége sem mindegy, ha pattogzik róla a festék, régi szétpattant drótokból áll, inkább érdemes venni egy jó állapotban lévőt.

Ha használt, akkor le kell kezelni állatorvosi fertőtlenítő szerrel, majd alaposan leöblíteni. Ha az előzőleg benne lakott madár beteg volt, akkor ők is elkapják. Olyan ember pedig nincs, aki mielőtt eladja a kalitkáját, fertőtleníti..

2019. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%

[link]


Amit megspórolsz a kalitkán, majd mehet állatorvosra, a többszöröse.

Amennyiben nem tudom fedezni a papagáj költségeit, én nem vennék madarat. Eléggé fel tudok háborodni az ilyen hozzáálláson. Jau lesz az majd nekije, csak óccsó legyen..

2019. szept. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tudod az anyagi hátterét tehát inkább ne is szóljál bele légyszíves én véleményeket nem kértem csak hogy tudtok e olcsón kalitkát. Ha pedig tényleg jobban tudod az anyagiakat kedves utolsó akkor tájékoztass engem is. Te már ide sem látunk feljönni hogy ne legyen egy egy rosszindulatú ember aki mindig csak a rosszat látja meg. De nekem mindegy higgy amit szeretnél.
2019. szept. 17. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Engem nem érdekelnek az anyagiak, se az, hogy mi a véleményed rólam. Csak a madarat sajnálom, akiket pénzért bárki, bármilyen körülményekkel megvehet.

Sok online apróhirdetés oldal van, autót sem innen vesznek az emberek.

Nem tudom, hogy lesznek tartva, innen tehetetlen vagyok.

Nyugati országokban olyan szinten van az állatvédelem, rendőrség, hogy sokan kerültek már börtönbe miatta(akár azért mert 1 napra egyedül hagyták a kutyát, és a szomszédok feljeletést tettek).

Sajnos itt mindent lehet, állattal, emberrel is.

Nevezheted ezt a rosszindulatomnak, az sem érdekel. Csak a madarakat sajnálom, és tehetetlen vagyok.

2019. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Párban vegyél papeszt, ez fontos.

Nekem házi barkácsolásból sikerült összehozni egy szobai röpdét, és olcsóbban jöttem ki, mint hogyha vásároltam volna egy akármilyen csilivili kalitkát.

Nálam ugyan megmaradt bútorelemek adták a vázat, de ha ez nincs, akkor a lapszabászat is segít, u-szögek vannak Obiban, Praktikerben, sok van egy csomagban és nem is nagy tétel, dróthálót meg például itt lehet venni: [link]

2019. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!