Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapinty párom már harmadszo...

Zebrapinty párom már harmadszorra tojik tojásokat. Ez az"alom"után szeretnék egy kis szünetet. Mit tegyek, hogy ne tojjanak negyedszerre is?

Figyelt kérdés
Ahogy az első kicsiket felnevelték,jött a második,és most a harmadik tojásrakás.Ez után szeretném,ha pár hétre pihennének.Mit tegyek,hogy ne tojjanak megint tojást,közvetlenül a harmadik alom felnevelése után?
2010. júl. 16. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd a hímet másik kalitkába egy időre.
2010. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi:)
2010. júl. 16. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy jó megoldás. Egy kis változás elveszi a kedvét a tojástól.

Nekem is már több hete nincs fent az odú, mégis elpotyogtat néha a tojó egy-egy tojást.

Majd felrakom újra az odút, de csak egy tojást hagyok alattuk. Így nem fáradnak el a nevelésben és nem lesznek besózva. :)

2010. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Akkor elég,ha pár hétre kiveszem az odút?Nem kell őket feltétlenül külön kalitkába rakni?

2010. júl. 18. 16:42
 5/8 anonim ***** válasza:
A túl sok tojástól kialakulhat a kis tojókánál kalciumhiány, akár be is szorulhat a tojás, ez nem jó. Elpusztulhat. Ha egy kalitkában vannak, úgysem bírják ki,főleg a hím nem. A külön kalitka legyen közel a másikhoz, mert különben kiabálni fog, hívja a pártját.
2010. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké,értem,köszönöm:)
2010. júl. 18. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha kialakul a kalciumhiány, a tojás héja puha marad, nem tudja megtojni. Ha meg beletörik, akkor elpusztulhat (bár a B1 vitaminos víz a csőrébe csepegtetve segíthet). Pihenjenek pár hetet.
2010. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp pihentetem őt:)
2010. júl. 18. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!