Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma éjjel 2kor egy énekes...

Ma éjjel 2kor egy énekes madár csicsergett, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

A tél közepén amúgy is ritkák ezek az énekes madarak, inkább a varjakat hallani, de az, hogy ráadásul az éjjel közepén énekelt, amikor meg közel sem volt a napkelte, sem semmi, még furcsább. És csak 1 madár hangja hallatszott.

Szerintetek mi történhetett, miért énekelhet ilyenkor, mikor normális esetben még nyáron sincs ilyen?



2019. dec. 19. 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Pedig szokott ilyen lenni,nyáron is. Sokat éjszakázok, így hallom mikor kezdenek. Leginkább fél 4kor kezd a rigó és a rozsdafarkú de előfordul,hogy korábban is énekel kicsit aztán majd folytatja fél 4 körül. Szeretem azt az időszakot. :)
2019. dec. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Andizsuzsi ***** válasza:
69%
Szerintem a szokatlan meleg zavarja meg őket is.
2019. dec. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, hogy mit hallottál vagy mit álmodtál, de hajnali kettőkor nyáron sem csicsegnek a madarak. Kis faluban nőttem fel, tudom. Négy körül szoktak hangolni. :)
2019. dec. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A fülemüle vagy más néven csalogány hímjét hallottad. Én is hallom napok óta. Megzavarta őket a tavaszias idő, párzásra hívja a tojókat. Azt hiszem hoppon fog maradni. :D
2019. dec. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Feketerigó is lehetett, ők nem költözőmadarak, és dallamos a hangjuk.
2019. dec. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a fekete rigók dumálnak, hiába van este. A meleg és a közvilágítás szerintem összezavarja őket kicsit. Mondjuk tesómék japi kakasait szoktam még hallani a leglehetetlenebb időpontokban, az éjszaka közepén néha, ha még kint vagyunk. Felülnek a fákra aludni, de nincs sötét, mert a közvilágítás meg az éjszakai irányfények miatt sosincs igazi éjszakai sötétség, aztán néha gondolnak egyet és kukorékolnak.
2019. dec. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a fülemüle tényleg énekel éjszaka, de ő alapvetően vonuló, nem? szóval december közepén már nem kellene itt lennie – bár néhányan biztos át is telelnek itt.

de a rigó szerintem jobb tipp, ezekben a meleg napokban én is hallottam énekelni őket, bár nem éjjel :)

2019. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meghallgattam mindkét madár hangját YouTubeon, és inkább egy rigó volt. :) Lehet, hogy tényleg az időjárás, meg a folyamatos fények teszik.
2019. dec. 22. 01:21
 9/9 anonim válasza:
Az enyhe időjárás, meg a mesterséges fény zavarja meg szegényeket. :)
2021. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!