Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galamboktól védett madáretető...

Galamboktól védett madáretető kapható?

Figyelt kérdés

Elsősorban ilyesmi érdekelne:

[link]

Van ilyesmi Bp-i boltban?


Ha külön lehet ilyen ketrecet kapni etetők nélkül, az is jó.



2019. nov. 21. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most ketrecet keresel a díszmadaraidnak, vagy a cinegéket szeretnéd etetni a galambok kihagyásával?
2019. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hányinger amit írnak. Rigó is énekes madár, és az összes kártevöt össze szedi a kertben.


Szomszédunkban aprócska madáretöt van, a fa ágra akasztva. Arra csak a nagyon kistestü madarak tudnak rászállni, mert ingatag. Az összes többi a lehullott magokat eszi a földröl. Totál jól elvannak együtt, a macska nem tud sehol elbújni, így ha közeledik úgy is szétröppennek.


Ez egy ketrec és szerintem totál badarság.

2019. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindegyiknek szórok valami ételt. Galamb nálunk nagy ritkán fordul csak elő, gerle több van. Ők is éhesek, és a verebek is. Nem tehetnek róla, hogy ők nem olyan színesek.

Napraforgó teszek az önetetőbe a cinegéknek és más énekesmadaraknak, rizst szoktam kiszórni a verebeknek és gerléknek, rigóknak, ezek jobban szeretnek a földről csipegetni.

De ami marad főtt burgonya, tészta, és mindenféle egyéb konyhai maradék, azokat is oda szoktam adni nekik. Inkább, mint , hogy kidobjam.

Bár azt mondják, hogy fűszeres , sós dolgot nem szabadna nekik adni, de volt nálam egy gerle és egy rigó, amiknek valószínűleg lefagyhatott az egyik lábfejük. Minden évben viszont láttam őket. Hosszú életet értek meg. Remélem én is hozzájárultam ehhez. Jönnek is évről évre fészkelni, fiókát nevelni. Hol egy rozsdafarkú, hogy egy rigó, de mindig van valami, amit nyáron figyelemmel lehet kísérni, már akinek ez számít valamit. :)

2019. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenféle madarat szeretnék etetni, de galambot és gerlét nem. Itt Bp-en ez utóbbiakból már annyi van, hogy lépni sem lehet tőlük. És egyre szemtelenebbek.


A felakasztott etető sem volt eddig megoldás a galambok ellen. Kiverték belőle valahogyan a magot és ették a földről. De a többi madár meg nem fért oda.

2019. nov. 21. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!