Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jó napot kaptam egy néhány...

Jó napot kaptam egy néhány posta tenyész galambot és a körmök el vannak nove a lábakon mivel már nem fiatalok. Az szeretném meg tudniuk, hogy ki lehet vágni a hosszabol úgy gondolom kényelmetlen lehet így nekik?

Figyelt kérdés
2020. jan. 1. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a modern tartasód nem segíti elő a körmök természetes kopását. És igen kellemetlen nekik, akár a lábak vagy ujjak deformalodasahoz is vezethet. Le lehet vágni normál méretre, vigyázz ne rovidebbre, ne vágj bele az élő részbe.
2020. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi lenne a helyes tartás van nekik kerek fa, léc, sima deszka rács?
2020. jan. 1. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy egy tapasztaltabb madarászhoz, állatorvoshoz kéne vinni őket. A madarak körmében van egy ér, ami ha megsértik, nagyon vérzik, és nehezen lehet elállítani. A fehérkörmű, átlátszó karmú madaraknál ez látszik, galamboknál viszont sötét(nem minden esetben)így nem látszik az ér. Én inkább hagynám, hogy magától lekopjon az űlőrudakon, ha nem, akkor szakemberhez vinném.

Tapasztalat nélkül belevágni(szószerint) veszélyes lehet a rájuk nézve.

2020. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy tapasztalt galambasszal és meg csináltunk segített is nekem köszönöm a segitsegeket
2020. jan. 2. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!