Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 🦜Egy hullámos papagáj áll...

🦜Egy hullámos papagáj áll tulajdonomban 9 napja, de sajnos nagyon félénk. 🥺 A másik bajom peidg az, hogy nem eszik gyümölcsöket. 🍎 (3 hónapos) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy két hetet kell várni, mire megszokja új környezetét. De azért próbálkoztam a kézből etetéssel, de csak 👀nézi👀 a jobbik (és gyakoribb) esetben. Más részt, csak magokat fogyaszt. Gyümölcs, zöldség, tojás nuku.🙁


Ha tudnátok valami tanácsot adni, hogyan nyerhetném el bizalmát, hogyan tehetnék neki a kedvére, azt előre is megköszönném!😄


UI: Tudnátok esetleg egy oldalt, ahol leírják a "fázisaikat"?



Darioszy🖖



2020. jan. 4. 17:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Szép napot!
2020. jan. 4. 19:47
 12/16 anonim ***** válasza:
A kezedből még ne is várd, hogy egyen, az még ijesztő neki. Vegyél neki fürtös kölest, azt szokták szeretni, és azt tudod úgy kínálni neki, hogy az egyik vége a te kezedben van, a másik végét kínálod neki, és így kicsit távolabbról tud vizsgálni, hogy megbízhat-e benned, aztán majd fokozatosan közelebb is megy. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat, amíg nem bízik benned teljesen.
2020. jan. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A gyümölcsökről, zöldségekről annyi, hogy lehet, sőt érdemes adni nekik, de az már egyéni, hogy amit lehet, abból mit szeretnek. Nekem nimfáim vannak, a paprikát nagyon szeretik, arra nagyon gyorsan lecsapnak például, a répa nem érdekli őket.
2020. jan. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
49%

Szia! Elsősorban nem túl jó ha egyedül van,mivel társas állat.

Egy kis ideig ne adj neki kaját majd ha megéhezik nyújtsd be a kezed tegyél bele magvakat és hátha elfogadja .

Aztán ha már eszik a kezedből nyugodtan kiengedheted,vigyázz az ablak be legyen csukva, tükör el legyen takarva. ( De ha kiengeded,akkor csak kajálás előtt,hogy ha megéhezik akkor mindenképp visszamenjen.)

Nekem is van 2 papagájom és a 4.nap már ki is tudtam engedi őket.

Sok türelmet hozzá, és boldog pillanatokat!

(Szerintem szerezz be neki egy társat,az a legjobb neki)

2020. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak azt javasolták a kereskedesben hogy az adott gyümölcsöt tegye a kalitkán kivülre mellé, hogy láthassa majd 2-3 nap múlva rakja be miután már megszokta és tesómnak működött utána már ette és nem félt tőle.
2020. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 pokina válasza:
A mi Kiwi nevű hullámos papagájunk sem evett gyümölcsöt hosszú ideig és Kiwi még most is nagyon félénk pedig tavaly augusztusban vettük.
2020. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!