Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítség! A papagájom bele...

Segítség! A papagájom bele esett az olajban, és most csupa olaj és tépkedi a tollait. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

(Ki volt engedve de nem gondoltam ,hogy a konyhában megy és az olajban repül)

Lègyszi csak normális válaszokat!!



2020. jan. 11. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Meleg vízben most le, esetleg valami gyenge baba-sampont használj csak. Utána hajszárítóval totál szárazra szárítsd meg. Meleg víz nélkül kicsi az esélye, hogy az olajtól meg tudod szabadítani.
2020. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Meleg víz, bármilyen sampon vagy tusfürdő, hajszárító tilos!

Papírtörlővel itatasd fel a tolláról amit tudsz. Langyos, kézmeleg vízben lezuhanyoztathatod, de az olajat semmi nem viszi le. Ha vizes lenne is piszkálná a tollát, így teszi rendbe magát.

2020. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

jöhet a tojás, utána a prézli, majd a sütő :D


most komolyan, mi mást lehetne tenni mint megmosni...

2020. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

1-es vagyok!

A tv--ben mutatták, amikor olajszállító hajó futott zátonyra, és a rengeteg szulák és egyéb tengeri madarak lettek csupa olaja: állatmentők szedték őket össze, melegvízben, valami gyenge lemosóval fürdették, és szárították őket.

Persze a víz hőmérsékletére vigyázni kell, nem koppasztani akarod! :))


Amikor én a csirkémet fürdettem meg az oltott mésztől, és hajszárítóval száritottam, hogy mielőbb száradjon, meg ne fázzon... totál elaludt a kezemben. Jó volt neki, látszott rajta.

2020. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod, hogy a a szulák és egyéb tengeri madarak tollazata eltér egy szobában tartott papagájétól? A vadmadarak jobban bírják a szélsőséges időjárást, a tollazatuk, immunrendszerük erősebb. Jeges vízben, vizes tollal mínuszokban lazán elvannak. Míg egy szobában tartott madár tollazata, immunrendszere nincs erre felkészülve. Nem véletlen, hogy a huzattól is óvni kell őket...
2020. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg vidd el állatorvoshoz, hátha van speciális szer erre. Amúgy meg kevés babasampon jó ötlet lehet. Ne menjen a szemébe, fülébe, ne nyelje le, nagyon gyengéden bánj vele, a víz ne legyen túl meleg. Hajszárító, amennyiben tisztes távolságra van tőle, semmi gondot nem okoz, kicsit kiszárítja a bőrét esetleg. Ez egy riogató myth, hogy a hajszárító megöli őket..nem kell gyakran alkalmazni, ennyi.
2020. jan. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! Már megszáradt, de ha túl sokat nyelt belőle(a tollairól) lehet valami baja??

Szép napot mindenkinek.

2020. jan. 11. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasmenés előfordulhat, de túléli, ne aggódj.
2020. jan. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. jan. 11. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!