Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Én csinálok valamit rosszul a...

Marcooliusz kérdése:

Én csinálok valamit rosszul a hullámos papagájokkal?

Figyelt kérdés
Ez az egész story onnan kezdődött, hogy születésnapomra kaptam 2 papagájt, egy fiú, és lány papagájt. Lett nekik szép nagy kalitka, víz, táp stb. Egyszer csak mintha a lány papagáj betegnek látszott volna. Rákerestem interneten mindenhol és hát nagyon sokra nem mentem vele. Egyik nap segítettem haveromnak valamivel, és anyum írt hogy hát már eléggé rosszul néz ki. Akkor már szinte semmit nem mozgott a lány papagáj max annyit csinált hogy evett, vagy csak mozgatta a fejét. Anyum világította infravörös lámpával, azt olvastuk hogy az jót tesz neki. Meleget ad, és ha már melege van akkor arrébb megy. Nos hát amire haza értem anyum mondta hogy az sajnos elpusztult. A fiú papagáj már hagyta magát simogatni. Aztán hogy ne legyen egyedül, apum vett mellé egy Lime színűt, azt nem derítettem ki hogy milyen nemű, mert hát ugye nem is nagyon értek hozzájuk. Elvoltak egy ideig ketten, csőröztek. Aztán apum még két madarat hozott haza, róluk se tudok semmit. Semmi probléma nem volt, mostanáig. A kék papagáj (aki szerintem lány) egyre furcsábban kezdett el viselkedni. Nem repült, nem volt annyira aktív mint régebben. Kivettük, beraktuk egy ilyen kis dobozba, odaraktuk az infralámpát, raktunk neki kaját, inni és ilyen kisebb fát ami mögé be tud menni, ha melege van(a felét világította csak). Már úgy ahogy, kezdett mozogni egy kicsit. Amikor odamentem, kicsit megsimogattam a hátát, és felvettem. Nem állt fel az ujjamra, mondom ez így nem jó. Leraktam, kicsit evett a kajájából. Amikor abba hagyta, nem csinált semmit, aztán elkezdett a szárnyaival erősen csapkodni. Én így nem értettem mit csinál, majd felállt, erősebbeket csapott a szárnyával, felnézett a plafonra, majd így eldőlt, és elpusztult(az biztos hogy már örökké bennem lesz az a jelenet). Valami vírusra gyanakszunk. Én rontok el valamit ebben? mitől lesznek betegek? Mit kellene máshogy csinálnom?

#betegség #papagáj #hullámos papagáj #Hullámos papagáj betegség
2020. febr. 5. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ott hibáztál előszőr nagyot, hogy az első tojót nem vitted orvoshoz, aztán másodszor ott amikor hozzáértés nélkül tovább tartottad őket, sőt még többet szereztetek.

Soha többet ne tarts állatot ezeket meg add oda valakinek aki ért is hozzá!

2020. febr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eleve nem lett volna szabad egyből új madarat hozni, amíg nem győződtök meg róla, hogy a megmaradt papagáj egészséges. A kalitkát fertőtleníteni kellene, elpusztult madár után. Viszont nem csak fertőzés okozhat ilyet, hanem mérgezés is, ahhoz meg elég, ha valami olyat esznek össze, amit nekik nem szabad (pl. függönyök végébe varrt ólomnehezék).

Nem ártana keresnetek egy madarakhoz értő állatorvost (nem minden állatorvos ért hozzájuk, én Pazár Pétert tudom, hogy ő madarakhoz ért, és jó szakember, nála volt már madaram, de ha rákeresel, biztosan találsz mást is, csak kevesebb lesz, mint mondjuk aki a kutyákhoz, macskákhoz ért). A megmaradt madarakat meg kéne vizsgáltatni, és az alapján tudtok továbblépni a dologban.

Senki nem születik szakértőnek háziállatok terén, nyugi, nem ciki kérdezni.

2020. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket :)
2020. febr. 5. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!