Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehetne kezdeni a depressz...

Mit lehetne kezdeni a depressziós hullámos papagájokkal?

Figyelt kérdés

Van 2 hullámos papagájom(fiú & lány),de mind2 egésznap csak ül a kalitkában és nem jönnek ki.

(Annak ellenére sem,hogy a ketrec ajtaja szinte mindig nyitva van.

A fiú kb 1,5 éve,a lány már több mint 3 éve nálunk van.

(Az egész sztorit meglehetősen nehéz lenne elmagyarázni,de a lényeg,hogy a lány is akkor kezdett depis lenni,mikor a társa mellé került egy másikkal együtt aki néhány nap elteltével nekirepült az üvegnek és nyakát törte,talán ezért depisek)

Köszi a segítséget.


2016. szept. 12. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézusom... Csak gratulálni tudok hogy sikerült pár nap alatt megölnöd az egyiket...

Kiengedés előtt madárbiztossá kell tenni a szobát ez alap (lenne).


Kicsi helyen vannak így ellustultak, ha állandóan van előttük egy csomó mag akkor még lehet el is vannak hízva,nincs normális elfoglaltságuk ezért unatkoztak így magukba fordultak, nincs semmihez kedvük, teljesen ingerszegény a környezetük, a szobában nincs nekik elfoglaltságot nyújtó mászófa, a kevés repülés miatt elszoktak a repüléstől...

A probléma összetett, a megelőzése gyerekjáték lett volna, a helyrehozatala talán lehetséges márha hajlandó vagy változtatni.


Megoldás: Legalább 100x50x100cm nagy ketrec, benne sok nem mérgező faág,gallyak, belőlük készített játékok,természetes elfoglaltságok a bolti vackok helyett. A madárbiztos szobában szintén ágakból mászófa rajta elfoglaltság. Megfelelő teljes spektrumú izzó ketrectől 60cm-re ami mindennap ég pár órát. Versele-laga magkeverékből fejenként 1 evőkanál naponta + gyomnövények,vadontermők, zöldségek,gyümölcsök persze nem minden adható de csakis vegyszermentes adható meg tiszta helyről való nem mérgező dolgok. Csíráztatott magok, főtt gabonák... Fehérjepótlásra 2-3 hetente főtt tojás. Kalciumpótlás is fontos.

Fürdési lehetőség.



A hullámosok alapból hiperaktív,kíváncsi állatok. Akik imádnak repkedni.

2016. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Környezetváltoztatás. Szerintem csak azzal lehet a gond. Nekem sosem voltak ilyenek, főleg a hímek nem.
2016. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első valaszoló,

1)nem értem,miért kell egyből bunkózni,leszólni a másikat...egy stílusváltás nem ártana

2)Mielőtt kiengedtem,hagytam nekik pár napot,hogy felmérjék a terepet,ráadásul olyan helyen volt a kalitka,ahonnan az egész szobát be lehetett látni.

3)Szoktak kapni különböző zöldségeket,gyümölcsöket,plusz a homokjukban van elkeverve valamennyi számukra hasznos anyag és tápanyag

4)Mielőtt bármelyiket is kiengedtem volna,próbáltam minél madárbiztosabbá tenni a szobát(pl a többi ajtó becsukasával

5)Én is emberből vagyok,hibázhatok,de NEM SZOKÁSOM IDEGEN EMBEREK FELETT ÍTÉLKEZNI a hibáik miatt,pláne,ha még a részleteket sem tudom


A 2-es válaszolónak pedig köszönöm a KULTÚRÁLT hozzászólását.

2016. szept. 20. 19:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy mondatnyi kommentet megköszönsz míg az én hozzászólásomat leszólod amikor tömény információ.... Aki szereti a madarait és jól akarja őket tartani az örül ha megtudja hogyan kell őket úgy tartani hogy nekik is jó legyen....


Nem testszik így figyelmen kívül hagyod és leszólod ahelyett hogy nyitottan elolvasnád és tanulnál belőle.


A madárbiztos szoba azt jelenti hogy pl. nincs szobanövény, van függöny az ablak előtt(és akkor nem megy neki és nem hal meg), az ablakon erős szúnyogháló van, nincs tükör, a bútorok mögötti rés el van torlaszolva,stb

De az is hozzátartozik hogy van nekik mászófa vagy mászófák és azokra vannak szoktatva így nem a karnisról eszik a falat vagy hasonló ami egészségtelen,mérgező számukra. Sok papagáj hal meg amiatt hogy megrág,megeszik valamit amit nem kellett volna.


A szobában lévő faágak,mászófa meglétérő illetve nemlétéről nem írtál semmit.

Ahogy a természetes elfoglaltságok meglétéről,nemlétéről se.

Kalitkát írsz nem ketrecet így gondolom a méteres ketrec nincs meg pedig a boltban kapható kalitkák teljesen alkalmatlan vackok, csak ülni és vegetálni tudnak amin a napi pár óra kiengedés se segít de nem is jönnek ki így tulajdonképpen napi 24 órát abban töltenek. Bolti kalitkás tartás mellett napi 8-10 órát kéne kint lenniük. Ágakon,mászkálva,repkedve és nem egyhelyben ülve. Az inaktív életmód,repüléshiány rendkívül káros nekik.


A madárlámpáról/UV lámpáról se írtál semmit... Ezek szerint van? Vagy csak nem érdekel mert én írtam?

A napfény nélkülözhetetlen az egészségükhöz, nem egy folyamatoz szükséges na meg a kalcium hasznosulásához szükséges a napfény által keletkező D-vitamin. Sok lakásban élő papagáj kalciumhiányos...


A szokott kapni zöldséget,gyümölcsöt nem elég. Gyakran kell nekik alkalmanként többféle de a tiszta helyről származó gyomnövények az igaziak,amennyit csak tudsz szedj nekik. A fűkalászokat imádják, a természetben is fűmagokat esznek.

2016. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen abban igazad van,hogy a többit nem köszöntem meg,elnézést.

Ezúton is köszönöm.

De a látatlanban való ítélkezést akkor sem tudom tolerálni,bocsi.

2016. szept. 25. 19:27
 6/6 A kérdező kommentje:

És egyébként természetesen a tőlem telhető legtöbbet megteszem,hogy madárbiztos legyen a terep,de mint azt korábban írtam,senki sem tökéletes(én sem).

Ami a kalitka-ketrec témát illeti;valószínűleg nem perfect az sem,de próbáltam a legjobbat megvenni,amit a lehetőségeim és ugye a pénztárcám engedett(és mint írtam,kb 0-24-ben nyitva van a kijárat,szal bármikor kijöhet(né)nek.

Korábban már volt egy hím hullámos papagájom(nem a nyaktörős),akivel teljesen ugyanúgy bántam,mint a többivel.

Ő 5 évig húzta,másfél éve halt meg,2 évig volt egyedül,aztán kapott egy társat.(aki a mai napig él egy új hímmel,akit kicsit azután szereztünk be a nyaktörőssel együtt,miután az első meghalt).Az első néhány hónap után teljesen szelíd volt,ha odatartottam az ujjam,rá is repült,stb.És vele sem betegség vagy ablak végzett,hanem a stressz.(akkoriban többször kellett költöznünk+a társa sem volt túl kedves vele,így az a legvalószínűbb,hogy ez vitte el).

2016. szept. 25. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!