Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a legokosabb madár?

Melyik a legokosabb madár?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
A pingvin,mert öltönyben jár. ;) ;) ;)
2010. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Most nem jut eszembe a neve, de szerintem ez a világ legokosabb madara: párzási időszakban mindenféle KÉK szemetet összeszed és azt gondosan elegyengeti, naphosszat képes elbíbelődni vele. A célja ezzel a tojó "becserkészése", vagyishát ámulatba ejtése. És ezt a "kékséget" basszus egy lugas elé teríti, amit MAGA CSINÁL! Ágacskákból, meg fűszálakból csinál a földre egy alagútszerű boltíves házacskát és a cél, hogy a tojó ezt kellő kritikával megszemlélje és ha tetszik neki, átsétál rajta és akkor jöhet a kufirc!
2010. júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

leginteligensebbnek a jákót mondják.

A legjobb beszédtanulási képességű és egyéb hangutánzó sztem a beó.

2010. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

a varjak és a szajkók (:

[link]

2010. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ma 09:19 válasz írójának. /De jó lenne ha megtudnálak szólítani Titeket.../


Kék lugasépítő selyemmadár.

A múltkorában láttam egy természetfilmet, amiben David Attenborough mutatta be ezeket a madarakat. Fantasztikus mit össze dolgoztak, csinosították a lugasukat a nász reményében.

[link]

2010. júl. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Boci, nem jó linket raktam be!

[link]

2010. júl. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
ATTÓL FÜGG MIT AKARSZ VELE CS.
2010. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

"Most nem jut eszembe a neve, de szerintem ez a világ legokosabb madara: párzási időszakban mindenféle KÉK szemetet összeszed és azt gondosan elegyengeti, naphosszat képes elbíbelődni vele. A célja ezzel a tojó "becserkészése", vagyishát ámulatba ejtése. És ezt a "kékséget" basszus egy lugas elé teríti, amit MAGA CSINÁL! Ágacskákból, meg fűszálakból csinál a földre egy alagútszerű boltíves házacskát és a cél, hogy a tojó ezt kellő kritikával megszemlélje és ha tetszik neki, átsétál rajta és akkor jöhet a kufirc!

"



Ebben semmi "okosság" nincs. Ez ösztön.

Sose értettem, amikor meglátnak az emberek egy kutyát, amint csontot ás el, vagy egy rovart, ami álcázza magát, és mondják, hogy "nézd, mennyi esze van!". Olyan hülyék az emberek. Ehhez nem "ész" kell, egyszerűen így tud túlélni, ezt az eszközt adja a természet a kezükbe, hogy érvényesüljenek. Az ilyen rácsodálkozás inkább aszűklátókörűséget mutatja. A lugasépítő sem lesz ettől intelligens, egyszerűen ezt a módszert fejlesztette ki az évmilliók során, hogy párt válasszon. Neki ez ugyanolyan természete, mint nekünk az, hogy kiöltözünk, vagy kigyúrjuk magunkat. Mi sem leszünk attól intelligensek, hogy gyúrunk, csak ösztönöket követünk.


Na, és hogy válaszoljak: Valószínűleg a hollónak. Az összes madár közül neki van a legnagyobb agya, és úgy általában a varjúféléknek a legjobb a problémamegoldó-képességük.

2010. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a papagáj, mert tudósok bebizonyíttották hogy egy papagáj agya ugyan ojan teljesítménnyel bír mint egy 5 éves gyereknek!
2010. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Memória szempontjából biztos, de azt kétlem, hogy a problémamegoldó-képessége is ugyanolyan szinten működne.
2010. júl. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!