Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájaim nem...

A hullámos papagájaim nem hajlandóak megenni a gyümölcsöket, zöldségeket, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Igy hogy biztositsam a változatos étrendet ha már mindent megpróbáltam különböző formakba(reszelve, állítva ,darabokba)

Minden félét. Leveleket is (pitypang,tyúkhúr )

De semmit nem esznek csak a magvakat+kölest!

Ilyenkor mit kéne csináljak? Szeretném ha egészségesek lennének



2020. ápr. 6. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj csak almát és répát, kevés főtt tojással, mindezt lereszelve. Lehet még nem ismerik. Nálunk zabálták. A pitypang leveléről nem vagyok meggyőződve, hogy nekik való.

Ha kintről hozol dolgokat, nagyon nézd meg, hogy ne szennyezett helyről származzanak (autóút, állatok, por, vegyszerek stb)

Annyira gyenge a tenyésztett díszmadarak immunrendszere, hogy én pl.nem kockáztatnék kintről szedett levelekkel, ha van rajtuk vmi baktérium, szennyeződés, belepusztulhatnak.

Esetleg egyél előttük az almából, aztán kínáld meg, csípjen bele.

2020. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alma, főtt tojás, főtt répa, ezeket próbáltad?
2020. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg hogy teszed oda?

Mi a rácsba szoktuk dugni a rúdja végéhez.

Szintén ugyanoda ruhacsipesszel tesszük a zöld leveleket, pl. fejessaláta-levél.

2020. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Sokfélét ehetnek, olvass utána, és próbálj minél többet. Te sem szeretsz minden ételt, amit ehetnél, ők sem. Miket adtál eddig nekik?
2020. ápr. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
almát, uborkát, banánt,répát,borsot ,babot , pitypang levelet. Ezeket probaltam . Az almát neha megeszik
2020. ápr. 7. 07:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én nimfáim a paprikát nagyon szeretik, az almából csak az almacsutka érdekli őket, amin marad egy kicsi, miután én a többit megeszem. Facebookon az egyik papagájos csoportban találtam egy dokumentumot "Mi ehető" címmel, ebben több oldalon részletezik, miket ehetnek, miket nem, mi az, amiből csak bizonyos részeket, mi az, amiből kevesebbet/többet.
2020. ápr. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alma, banán, répa maradhat.

Pitypanglevelet már mondtam, hogy inkább ne. Babot, borsót sem mert az puffasztja őket sokkal durvábban, mint minket. Nem jó nekik, a hüvelyesek, meg a krumpli sem.

2020. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én annyit mondanék, hogy ha mondjuk nem szépek a tollai, hanem olyan ritkás, pedig nem verekednek egymással a madárkák, akkor van nekik ilyen madárhomok, ilyen szürkeszínű, kis zacskókban árulják az állatkereskedésekben; és az segíti az emésztést, és szépségesek lesznek a tollai. Ja és szal az asszem, kell is nekik. Nekem másfajta madaram volt, de ő pl nagyon igényelte, hogy legyen bent neki homok is a kaja-víz mellett.
2020. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Enci4 válasza:
Igaz, nekem más állatkám van, de nála bevált, hogy amikor először adtam neki zöldséget, én is megettem egyet előtte, hogy tudja, hogy az valami, amit enni lehet. Azóta zöldségfüggő. :D
2020. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!