Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájomat nem rég kaptam...

A papagájomat nem rég kaptam és egy kicsit furán csinál mármint aszthiszhem ropogtatja a csőrét és tüszög, én elvinni az állatorvoshoz de a helyzet miatt nem lehet kimenni a házból. Szerintetek mit csináljak? A hőmérséklet 20 c fok megfázhatot?

Figyelt kérdés

#papagáj #madár #Tüszög
2020. ápr. 17. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz? Romániában is ki lehet menni, ha ki van töltve a nyilatkozatod, hova miért mész. Magyarországon pedig csak korlátozás van, nem tilalom.
2020. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nincs valami gyógyszer vagy hogy valami ami helyre tudja hozni?
2020. ápr. 17. 19:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan dolog hogy gyógyszer!!!látszik hogy rohadt felelős állattartó vagy,nembirod orvoshoz vinni az álltot,csak kifogásokat keresell......gratulálok!ahonnal vidd orvoshoz,NEMJÓ A SIMA ORVOS!!!!EGZOTIKUS SZAKÁLLATORVOS KELL!!!
2020. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Alap dolog, hogy mielőtt állattartásra adjuk a fejünket, tájékozódunk.


A csőr ropogtatása lehet például pont a nyugalom jele is, a mi nimfáink is csinálták.

Másodikos voltam amikor kaptam őket, szüleim csodálkoztak is hogy mi ez a hang, én rögtön tudtam - több papagájos szakirodalmat is átnyálaztam.


Persze így távolról az is lehet, hogy teljesen más hangot produkál.

2020. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

És igen, a papagáj élőlény, nem tamagocsi. Nincs "a" gyógyszer, amit odaadsz neki, ha beteg.


Keress fel egy állatorvost, aki egzotikus állatokra specializálódott (sima doki nem jó) használd a google-t.


Semmilyen gyógyszert ne adj neki, ha nem hozzáértő orvos javasolja! Nem google, nem fórum-felhasználó, orvos!

2020. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Provátban írd meg hol vagy, megpróbálok segíteni. Addig is tegyél be neki egy kis tálban/dugóban apróra összevágott/lereszelt fokhagymát, ez antibakteriális, antivirális hatású. De nehogy azt hidd, hogy ettől minden rendben lesz.

A gyógyszert te sem csak úgy hasraütésre veszed be, hanem az orvos felírja az adagot, típust stb.

Mivel a madarad max.100gramm lehet, el tudod képzelni, nála mennyire bonyolult beállítani a helyes dózist (meg az is kérdés, hogy miből)?

Még az állatorvosok is elhibázzák néha, a madár belehal a túladagolásba.

Egyáltalán milyen madár? Hullámos, nimfa, törpe?

2020. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Ja a fokhagymát nem kell megetetni vele, csak hagyd hogy ott párologjon. Minden nap le kell cserélni tiszta, új adagra.
2020. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hullámos papagájom van
2020. ápr. 18. 08:56
 9/10 anonim ***** válasza:

"Sajnos a felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani (nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!"

MS, CJ megyében tudnék állatorvost ajánlani. Kérdezősködöm, hátha valaki arra is tud egyet, még írok.

Addig is:

[link]

[link]

[link]

2020. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csíkszeredában szereztem egy orvost neked.

0741 789 468

2020. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!