Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell egy papagájt kézhez...

Hogy kell egy papagájt kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
Valószínűleg lesz egy papagájom és nem tudom hogy hogy kell kézhez szoktatni.Kérlek írjátok le lépésről lépésre

2020. ápr. 20. 06:37
 1/4 Sinmysterio válasza:
27%
Rakd elöször a kalitkához a kezed hagyd hogy rámenjen és naponta tarsd távolabb és a végén oda fog repülni
2020. ápr. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

En a fellepos modszert alkalmaztam, kinyujtott ujjadat odanyomod finoman a hasahoz es mondod, hogy “Fel!” aztan ha ralep, jutifalatot adsz neki. (Pl furtos koles vagy amit szeret.) Egy ido utan mar barmikor barmilyen helyzetben fel fog lepni. Amig ezt nem tudja, addig en nem is engednem ki repulgetni a szobaban, mert ha nincs kezhez szokva, szenvedes lesz visszaterelni a kalitkaba. (Hallottam ilyen barbarsagokrol, akik rongyot meg torolkozot dobalnak a madarra es azzal fogjak el, hogy vissza tudjak rakni.)

Nyilvan ne a legelso nap dugdosd be neki a kezed, adj neki kb egy hetet amig csak nezegeted, kivulrol beszelsz hozza stb megszokja hogy ki vagy.

2020. ápr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Kajával és türelemmel. Nem szabad erőltetni, sürgetni, hagyni kell, hogy ő közeledjen. Szokták szeretni a fürtös kölest például, amit kicsit távolabbról oda tudsz kínálni a madárnak.
2020. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Légy türelmes és fokozatos! Fontos, hogy ne kapkodj, néhány egyednél egy rossz lépés miatt újra kell kezdeni az egész bizalomépítést.


és ne egy papagájod legyen, hanem kettő. Társas lények. És ne állatkereskedésből, hanem tenyésztőtől!


Ez főleg akkor érvényes, ha nem fióka-kora óta kézzel nevelt egyedekről van szó:


Ha megérkeznek, pár napig ignoráld őket. Mintha ott se lennének, csak akkor menj oda ha enni/inni adsz nekik.


Tudom, teljesen be leszel zsongva hogy új kedvenc került a házba, de a madarak érdekében őrizd meg a nyugalmadat :)


Gondolj bele: hirtelen új helyre kerültek, és egy idegen koslat körülöttük. Még nem tudják, hogy mi a szándékod. Hagyd, hogy a saját tempójukban hozzászokjanak a helyhez.


Halkan, nyugodtan beszélhetsz, énekelhetsz a közelükben, de ne közvetlenül nekik.


Ha már nyugodtnak tűnnek, akkor elkezdhetsz közeledni. Ha megriadnak, akkor viszont ne menj oda, hanem csak tedd a szokásos dolgod a szobában (pl házimunka, telefonozás, ilyesmi)

Ne bámuld őket ilyenkor, az is zavarhatja őket.

Ne feledd, zsákmányállatok, meg kell szokniuk a nagy kétlábú ragadozót.


Ha már nem riadnak meg tőled, hanem érdeklődve figyelnek, akkor elkezdheted az aktív bizalomépítést. Gyengéden beszélj hozzájuk (pl mondd el, milyen napod volt, mit álmodtál, ilyenek :)) és megkínálhatod őket finomságokkal is.


Minden nap szánj minőségi időt rájuk, és akkor szelídek lesznek :) Még egyszer leírom: nagyon fontos, hogy önuralmat tanúsíts, és légy türelmes! Különben kezdheted az egészet elölről, vagy még messzebbről mint ahonnan kezdted.



Amikor én kaptam meg az első papagáj-páromat, ők már eleve szelídek voltak (tenyésztő kézzel nevelte)

Nekik is hagytunk időt, hogy szokják a helyet. Első reptetésnél simán felléptek az ujjamra :)

Olyan kis cuki volt az egyik, nem értette pontosan hogy mit akarok, fél lábbal lépegetett csak fel :)

2020. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!