Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyedül tartott hím rózsásfejű...

Egyedül tartott hím rózsásfejű törpepapagáj eteti a játékait és dörzsölgeti magát az ághoz, hosszabb távon káros lehet ez számára?

Figyelt kérdés

Üdv, kb fél évvel ezelőtt egy ismerősünk nekünk adta a szelíd törpepapagáját. Egyből beleszerettem. Kérdeztem, ne vegyek e neki társat, mert olvastam hogy ezek szerelmesmadarak, de azt modta, hogy akkor valószinűleg nem fog ilyen szelíd maradni.. més sosem volt ilyen kismadaram és most a párzási időszakban már egy hónap szinte állandóan eteti a játékait megndörzsöli magát a lába közt az ülőághoz. Próbáltam elvenni tőle a játékokat, kicserélni őket, de tovább folytatta. Mivel nincs tapasztalatom, aggódni kezdtem, nem lehet e már kóros és káros számára ez a viselkedés? El fog múlni neki, vagy az egyetlen megoldás ha veszek egy párt mellé? Sajnos errefelé nincsennek megbizható tenyésztők, így nem boztos hogy nem egy másik hímet hoznék haza, de reméltem hogy jól el leszünk egyedül is, ahogy az előző gazdiával is volt...

Kérlek, osszátok meg velem véleményeiteket, tanácsaitokat! Köszönöm szépen előre is?



2020. máj. 6. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Nos, én nem vagyok szakértő, de régebben sokat olvastam a papgájtartásról. A papagájok társas állatok, az egyedüllétet nem birják. Hogyha nincs társuk akkor elkezdenek valami mást társként kezelni, ez lehet az ember, hogyha eleget foglalkozik a papagájjal, de lehet egy tárgy is. Az igaz, hogy kevésbé fog kötődni hozzád, ha lesz társa, viszont jobb neki egy társsal, mert hogyha hozzád kötődik, akkor éveken keresztül minden nap nagyon sokat kell vele foglalkoznod. Bár megtámadni téged szerintem nem fog, ha eddig nem tette, csak kevésbé lesz szüksége a társaságodra. Estleg nem opció, hogy messzebbre utazz egy tenyésztőhöz? Amúgy az interneten vannak jó leirások, hogy hogy kell összeszoktatni 2 papagájt. Azt hiszem, eleinte két külön kalitkába teszed őket, de úgy hogy szokják egymás látványát. De majd keress rá, már nem emlékszem. Az biztos, hogy türelem kell hozzá. Amúgy volt egy oldal, ahol jól elmondtak mindent, ilyen zöld volt, de most nem találom. Szerintem a legjobb ha felkeresel egy megbizható tenyésztőt és őt kérdezed mindenféléről, akár telefonon vagy eMailben.
2020. máj. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Előző vagyok. azt még hozzátenném, hogy nekem nincs papagájom, ezeket az információkat csak egy csomó weboldalról meg fórumokról szedtem, amikor még azon gondolkodtam, hogy vegyek-e papagájt, és végül nem vettem.
2020. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Minden papagáj faj párban tartandó, a törpe meg kifejezetten társas lény. Náluk vanaz, ha az egyik madár meghal, meghal a másik is. Sürgősen vegyél mellé párt, mert a játékok etetése csak a kezdet, tolltépőssé fog válni, öncsonkításra is képes lehet, végül belepusztul a magányba. Fél éve van nálatok, ez idő alatt igazán utána olvashattál volna, hogy egyik fajnak sem jó egyedül, még ha az ismerősötök mást is állít. Már látszik szegényen a magány hatása, hidd el az előző gazdánál sem érezte jól magát.

Csatlakozz Facebookon papagájos csoportokba (ha kell privátban írok egy nagyon jót), ott találsz tenyésztőket, madarakat, hasznos infókat. Mindenképp tojót vegyél mellé, a fiókák megelőzhetők.

2020. máj. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen komoly problémákat okoz neki, ha pár nélkül udvarol. A felöklendezett kaja szétmarja a nyelőcsövét, kevesebb szívódik fel benne, majd végül depressziós lesz, hogy a párjának választott tárgy egyáltalán nem foglalkozik vele és elpusztul.... vagy tengődik így egy pár évet.


Vagy örülsz a szelíd madaradnak, vagy megadod neki a normális életkörülményeket.

2020. máj. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Később előfordulhat tolltépkedés, betegeskedés is a magányosság miatt.

Nem tudsz annyit vele lenni, amennyire szüksége lenne.

Vegyél hozzá párt, társas lény.

Nekem is volt egyedülálló papagájom, egy csengőbe volt szerelmes, de én akkor 6 éves voltam nem értettem/tehettem semmit, a szüleim pedig hülyék voltak, hogy nem vettek hozzá párt..

Társsal lesz boldog. Képzeld magad a helyébe.

2020. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Konkrétan állatkínzás így tartani. Vegyél mellé párt, vagy ajándékozd el olyan helyre, ahol társa lehet.
2020. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utánaolvastam én rögtön és szerettem is volna venni neki társat, de azt mondták, akkor nem lesz ilyen bújós. Nem gondoltam, hogy ez ennyire komoly lehet, sokáig jól megvolt csak velünk.. sajnoa külföldön élek, és itt nagyon nehéz jó tenyésztőt találni.. hullámosolat is tartok, és volt, hogy hímet adtak el pedig kifejezetten tojót kértem, csak nem azt küldték el.. :(
2020. máj. 6. 18:09
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Meg kell oldanod, biztosan vannak külföldi Fb csoportok is. Aki keres, az talál. Vagy keresel mellé párt, vagy végignézed a szenvedését, halálát. Egyedül nem fogja sokáig húzni, szóval ez most rajtad áll. Esetleg ajándékozd el olyan helyre, ahol nem lenne egyedül.
2020. máj. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Kérdeztem, ne vegyek e neki társat, mert olvastam hogy ezek szerelmesmadarak, de azt modta, hogy akkor valószinűleg nem fog ilyen szelíd maradni.."


Ezt tudom cáfolni, 7 papagájom volt a legtöbb eddig úgy, hogy mind kézszelíd volt (volt nálam született, máshonnan vásárolt, ismerősnél született ajándékba kapott is köztük), de ott voltak egymásnak is, szóval hülyeséget mondott az ismerősöd, vegyél mellé társat mindenképpen.

2020. máj. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"de én akkor 6 éves voltam nem értettem/tehettem semmit, a szüleim pedig hülyék voltak, hogy nem vettek hozzá párt.." - A hülyék erős kifejezés, a felelős madártartásnak nemhogy nagy múltja nincs széles körben, de még állítólag tenyésztők között is van, aki nem ismer fajra jellemző dolgokat, nem képzi magát, nem néz utána, sorozatosan javítunk ki ilyeneket facebookon papagájos csoportban. Inkább tájékozatlanoknak nevezném a szüleidet, ahogyan az enyémek is azok voltak. Én már voltam annyira kíváncsi, hogy jobban elmerültem ebben a témában.
2020. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!