Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek most?

Mit tegyek most?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy madarak befészkeltek a gázóra szekrényébe. Alulról van egy kis nyílása és onnan be tudtak fészkelni. Hallom belőle a csipogást, kinyitom és négy középszürke kis fióka ott van a fészekben a gázóra szekrényébe. Természetesen így nem akarom őket kitenni onnan és a fészket is ott hagyom, de hosszú távon gondolom nem jó, hogy a gázóra mellett vannak. Szóval, szerintetek ha már kiröpültek a fészekből, lehetéges hogy eltávolítsam onnan a fészket és lezárjam azt a kis rést, hogy ne települhessen be oda semmilyen állat? Hogyan és mikor lehetséges a fészek eltávolítása?

2020. máj. 21. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha már kirepültek, akkor nem kell a fészek.
2020. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy szürke légykapó a madár, ami odafészkelt. Szeret az ember közelében fészkelni, egyik tavaszon az erkélyemre raktak fészket. Rendkívül rövid időn belül felneveli a fiókákat és ha azok kiröpültek, nem jönnek vissza már a fészekre. Akkor vedd ki a fészket.
2020. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha tényleg elkapja a legyet, akkor kifejezetten hasznos madár...
2020. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen, de a gázóra szekrényben jó helyen van a fészek?
2020. máj. 21. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ott jó helyen, ha kirepülnek, meg kell szüntetni, de nem árt, ha máshol lehetőséget teremtesz a fészekrakásra.
2020. máj. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél fel egy odút a gázóraszekrény mellé/fölé/közelébe, a kis rést meg zárd le.

A Magyar Madártani Egyesület oldalán is tudsz odút venni: [link]

vagy ha van egy kis kézügyesség, te is meg tudod csinálni.

Így megmenekül a gázórád is, és a hasznos madarak is a közeledben maradnak, aranyosak amúgy, érdekes megfigyelni őket.

2020. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

#3. Tényleg, röptében elkapja nem csak a legyet, hanem mindenféle rovart, tollazata szürke színű. Ezért magyarul a hivatalos neve: Szürke légykapó. Egyébként tényleg hasznos madár, az én erkélyemen amíg ott fészkelt, sem szúnyog, sem pók, semmi rovar nem volt. Akkor néztem utána, hogy milyen fajta ez a madár. Egy nap 500-szor képes fordulni, hogy etesse a fiókáit. A kikeléstől számítva talán 4 hét alatt felnevelte őket. Szárnypróbálgatás nem volt, de ezt tényleg így higgyétek el, egyik pillanatról a másikra elrepültek, mint a golyó, amit kilőttek. Soha többet nem jöttek vissza.


Kérdező! A gázóra szekrényben jó helyen vannak most már, hogy odafészkeltek, ne bántsd őket. Hamarosan elmennek.

2020. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, már csináltam pl télen madáretetőt nekik, szóval nem fog gondot okozni :)

Csak az a gond, hogy a gázóra a ház falába van építve, a kapubejáró mellé, szóval forgalmas helyet választottak.

2020. máj. 21. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tedd egy kicsit beljebb, olyan helyre, ami nyugisabb, és téged sem zavarnak. Meg fogják találni attól, ha kicsit odébb van.

Nálunk a rozsdafarkú befészkelt a postaládába, 7 kis fiókát neveltek fel... a levélkivevő nyílások át közlekedtek a szülők, nagyon aranyos volt. Kiírtam a ládára, amíg ott voltak, hogy ne dobjanak be semmit, meg beszéltem is a postással. Aztán mikor kirepültek, a ház mellett az ezüstfenyő törzsére felkötöttünk egy odút, a postaládát meg leszedtem egy időre (pontosabban újat vettem, mert hát eléggé lelakták). Simán beköltöztek az odúba.

2020. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Ne nyúlj hozzá!!!

Ha változás van, előfordulhat hogy a szülők megijednek és arrafele sem néznek többet, a fiókák pedig elppusztulnak.

Ne piszkáld, egy milimétert sem!

Hagyd úgy, ahogy találtad benne őket, majd ha kirepültek akkor tömd be a lyukat.

Azután tehetsz odút, fészket, bármit.

Ennél.a költésnél.békén kell hagyni őket.

2020. máj. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!