Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért halhatnak meg a tyúkjain...

Miért halhatnak meg a tyúkjaink hirtelen, látszólag minden ok nélkül?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 5 évben tartunk csirkéket, és sokszor mintha minden ok nélkül elpusztulnának egyik percről a másikra, mi lehet ennek az oka? 5-nél sosem tartottunk több csirkét, most az utóbbi 2 évben csak 2 csirkénk és egy kakasunk volt, és eddig minden rendben volt, mindegyik fitt volt, vagy legalábbis annak tűnt, de tegnap az egyik csirkénk elkezdett gubbasztani, majd hirtelen felfordult, elkezdett vergődni, és egy perc múlva már nem élt... Mi történhetett? Korábban is előfordult ez már más csirkéknél.

Jó az ellátásuk, kint a kertben szoktak napközben lenni, kapnak tápot, vizet, néha ételmaradékot, zöld növények is a rendelkezésükre állnak, sokat mozognak, nem tudom mit csináltunk rosszul.



2020. jún. 19. 03:38
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Nem gyomirtozol?
2020. jún. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen táplálkozasbeli súlyos hiánytól is lehet. Kérdés milyen tápot, milyen ételmaradékot es a legfontosabb kérdés milyen zöld növényt mert lehet vmilyen mérgező növényt legeltek le.
2020. jún. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De 1-es kérdése is sokmindent megmagyarázna. A helyük milyen? Székletük? Pl. féreg vagy vmilyen élősködő is okozhatta. Én a helyedbe bevinném az egyiket az állatorvoshoz és hogy küldjön mintát laborba hogy kiderüljön milyen környezeti szennyeződés okozza a folyamatosan az állataid pusztulását.
2020. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem gyomirtózunk, mérgező növényekről sem tudok. Egy nagyobb füves terület van lekerítve nekik. Semmi nem változott az elmúlt időszakban, ezért sem értem, mi történhetett most.

Lehet valami mérgezőt ettek, nem tudom, mert nem tűnt fel, hogy az ellátásukban bármin is változtattunk volna mostanában. Utóbbi 2 évben ez volt az első halál.

2020. jún. 19. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!