Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lisztkukac kirakása fecskéknek...

Lisztkukac kirakása fecskéknek, hogy észre vegyek és még is egyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4000db élő lisztkukacot vettünk, mert a háznál, ahova költöztünk van 8 fecske fészek, hogyan lehetne oda adni nekik, hogy észre vegyek és még is egyek? (olyan magasan van a fészek, hogy még az ablakombol is kéne egy sepru, hogy elerjek a feszekig. Szóval, én nem tudom oda adni nekik csipesszel, ezt azért írtam)



2020. júl. 22. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtt fecskék repülő rovarokat esznek. Nem fognak sajnos a lisztkukacra lecsapni
2020. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki, aminek kell, az megtalálja. Kárba nem vész!
2020. júl. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, hogy repülő rovarokat esznek a "felnottek", de a kicsik gondoltuk megennek. Rendben köszönöm a válaszokat, egy párat megprobalok kirakni valahogy és meglatjuk mi lesz. Viszont élve vagy leforrazzuk előtte?
2020. júl. 22. 08:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahol lisztkukac van, ott feketerigó is lesz.
2020. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szívesen oda adnám bármelyik madárnak! :)
2020. júl. 22. 08:14
 6/15 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

1 esnek igaza van, a fecske repülő rovarok röptében való elkapására specializálódott. Lisztkukacokkal nm tud mit kezdeni, fel sem ismeri hogy táplálék.


De miért akarjátok etetni őket? vagy csak a fiókákat? szülők elpusztultak?

Ha így van jobban jártok ha felhívtok valami közeli állatmenhelyt vagy az állatorvost ő biztos tud a közelbe ezzel foglalkozó "szakit"

2020. júl. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs elpusztulva a szulo. A kicsiket akarnánk etetni segítség kent. Körülbelül 40-50 fecske lehet a házunk körül(minden egyes fészek tele van kicsikkel). Azért gondoltuk ezt az ötletet, hogy be szerzünk nekik lisztkukacot, mert azt szeretik.
2020. júl. 22. 09:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Minek?

Ha ott 40-50 fecske van, az nem véletlenül van ott. Nem kell csinálni semmit, jól érzik magukat. Nem hülye, ha nem lenne kaja, nem oda menne.

2020. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én értem, de amikor nagy esős idők vannak 2 - 3 napig, nem nagyon tudnak vadászni és pusztul el belőluk nehany(éhen hal). Most jön a következő költés, mielőtt elmennenek, ezert szerettünk volna segíteni. De ha nem lehet megoldani vagy rossz ötlet, akkor nem rakjuk ki nekik.
2020. júl. 22. 10:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Nehogy etesd a fiókákat! A szülők etetik, teszik a dolgukat. Meg is ölheted őket az etetéssel. Nem szorulnak segítségre! Nem szólunk bele a természet dolgába, ha nem muszáj. Ha nekiállsz etetni a fiókákat, az az életükbe kerülhet. Egyrészt a szülők etetése bőven elég nekik, nem szabad túletetni őket. Másrészt begy-és bélelzáródást, fulladást okozhatsz nekik. Harmadrészt ha annyi fecske van ott, bőven akad táplálékuk. Negyedrészt pedig ha zargatod a fészket, a szülők ott fogják hagyni a fiókákat. Hagyd őket békén!
2020. júl. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!