Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Már menni akarnak a fecskék?

Már menni akarnak a fecskék?

Figyelt kérdés
Már második napja összegyűlnek több tízen a házunk előtti villanydróton reggelente. Szerintetek klímaváltozást éreznek, vagy mi lehet velük? Más is tapasztalt ilyet mostanában?

2020. júl. 26. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
De jó hogy kérdezted. Nálunk kb. három hete volt ilyen csoportosulás, a teraszra sem lehetett kimenni holott előtte szinte fecskét sem láttam. Pár napra rá vettem észre hogy fészket is raktak az egyik biztonságos használaton kívüli ólba. Szerintem még maradnak.
2020. júl. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Remélem én is, hogy maradnak, ha már nálatok fészket is raktak. Üdv
2020. júl. 26. 08:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mennek még. Az első költés már kirepült, szerintem csak azok "bandáznak". Nálunk már a második költés is kikelt, még azoknak is meg kell erősödni a költözés előtt. Kb. 1,5-2 hónap múlva mennek el.
2020. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a te válaszod is! Úgy tudom, hogy szeptemberben szoktak elmenni, Mària-nap környékén. Csak nyugtalanított ez a csődület.
2020. júl. 26. 08:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorolják a repülést!


A fészket ne verjétek le mert csökkent a fecskék száma inkább támogatni kell őket. Azt írták hogy 1 vagy 2 éven belül ha nem figyelünk oda rájuk a rovarok lesznek többen és a fecskék eltűnőben lesznek. Ne hagyjuk.

2020. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, dehogy verem le a fészket. Örülök hogy "saját" fecskéim vannak. Minden ideális nekik. A kertben van egy nem szokványos egész nagy méretű halastó. Így megfigyelhettem hogy más madarakhoz képest hogyan isznak. Nem leszállnak és tipegve kortyolgatnak, hanem sikló repülésben menet közben isznak. :)
2020. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért írtam csak ha olvassak többen a fecskéknek próbálok segíteni nem vádaskodok.
2020. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!