Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfapapagájom lábujja...

A nimfapapagájom lábujja furán áll. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hete lett meg életem első madara, egy fehérfejű nimfa amit kereskedőtől szereztem be (elvileg 2 hónapos hím). A körmei borzasztóan hosszúak amit tervezek levágni, de nem tudom hogy kezdjek neki és hogy mekkora kéne legyen. A bal lábán az ujjait furán tartja, néhány körme furán nő rajta és a jobb lábán is van 2 furán nőtt köröm. Gondoltam arra is, hogy a hosszú köröm miatt tartja úgy a lábujját ahogy, de lehet hogy ez egy fogyaték.

Mit tehetnék a kismadaram egészsége érdekében?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 29. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:
65%

Többek közt ezért nem veszünk kereskedésből madarat. Vidd el egzotikus állatokhoz értő állatorvoshoz. Ha le kell csípni a körméből, jobb szakemberre bízni, mert a körömben fut egy ér, ha abba bele vágsz, elvérzik a madár. Szóval mindenképp vidd el orvoshoz. Jobbik esetben csak a körmével van gond.

Javaslom amúgy, hogy olvass utána jobban a papagáj tartásnak. Ha a nimfa kereskedésből való, akkor gondolom a kalitka is. Nimfának minimum 1 méter hosszú kalitka kell (hosszra legyen nagyobb, ne magasságra). Miután már alaposan utána olvastál, vegyél mellé párt, mert egyedül nem tartható. Tenyésztőtől vedd. Ha gondolod privátban tudok ajánlani egy csoportot, ahol sok hasznos infót találsz.

2020. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!