Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel gátolhatnám meg hogy a...

Mivel gátolhatnám meg hogy a galambom kidugja a csőrét a kalitka rácsán?

Figyelt kérdés

Szval van egy galambom akit a szobában tartok. Semmi baj sincs vele csak az hogy kb 1-2 hónapja rászokott arra hogy kidugja a csőrét a rács lyukán,mindezt azért mert tudja hogy ugye én úgy nyitom ki az ajtóthogy oda becsúsztatom az ujjam és az ajtót feltolom és ezt utánozza. Amióta láttam azóta a rendes csukható ajtót használom de nem hagyja abba.


Félreértés ne essék egyáltalán nincs egész nap a kalitkában. Max 1-2 órát,van amikor 3-4 napig kint van bezárás nélkül. Viszont mostanában szeretném ha akár egy egész napot eltöltene benne mert a másik galambomat is szeretném a szobához szoktatni. De amint berakom egyből elkezdi ezt csinálni.


Esetleg próbáljak odaszerelni valamit? Vagy mindig ugyanakkor vegyem ki és rakjam be és megszokja hogy úgyse veszem ki hamarabb? Amikor rászólok akkor abbahagyja egyébként.


Azért aggódom mert a csőre töve emiatt picit duzzadt és kikoptak onnan a tollai:


[link]


[link]


Kb 1 hete kezdett neki kopaszodni.



2020. aug. 17. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem tegyél oda valamit, és akkor egy idő után több mint valószínű, megunja, és nem próbálkozik többet. Nem vagyok szakértő, de ajánlanám, hogy nézz utánna, esetleg kérdezz szakértőt, kéne e valamit a csőrével kezdenj, nehogy aztán komolyabb baj legyen. Remélem rudtam segíteni
2020. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Orvoshoz ezért nem akarok még rohanni vele. Szerintem kap rá valami hidratálót vagy megkérdezem esetleg az állatpatikust. Én kartonpapíron gondolkoztam de sztem azt leszedné...még esetleg talán sima ragasztószalag jönne szóba de szerintem azt is letépi. Köszi a válaszod!
2020. aug. 17. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Szegény galambocska. Az enyém szabadon él. Jelzi a,ikor ki akar menni repülni és nagyon lól megvagyunk vele. Be nem tudnám zárni soha, őt ízabad madárnak neveltem még 2008 őszétől. Most lesz 12 éves nagyfiú! 😃


Viszont ha valamiéft nem viseéik el egymást a másikkal, akkor vagy össze kell szoktatni őket, vagy ténleg külön kell választani.

Amelyik bent van, nála valamit oda lehet tenni az ajtó elé, a,it így akarna nyotni, mondjuk egy átlátszó műanyag lapot.

2020. aug. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na szval. Nem azért nem engedem ki a galambom mert nem szeretem hanem azért mert nem lehet. Emberekkel agresszív és nincs félelemérzete,bármi elkaphatja és én ezt nem fogom megkockáztatni sőt valami baj van a lábideigeivel is és néha nem tudja mozgatni az egyik lábujját,galabdoki megnézte nem tudott vele semmit se csinálni. Én is nagyon jól megvagyok a galambjaimmal köszönöm.


És mint mondtam,a nap nagy részét a szobámban tölti ami akkora mint egy nagyobb röpde.


A 2 galamb egyenlőre biztos nem lesz összeszoktatva mert a kisebbik még nem ivarérett ezért nincsennek egyenlőre összeengedve.

2020. aug. 18. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. Ha valaki galambot szeretne tartani az szerintem el kéne menjen egy galambaszhoz legalább az alapvető dolgokat mwgkerdezni. Teljesen mindegy milyen galambokat tart valaki, minden galamb természete nagyvonalakban ugyanaz. Ezt nem kioktataskent írom csak hát ez az alapvető dolog lenne az állat érdekében.

Nos a galamb társas lény. Az, hogy el van veled nem jelenti, hogy nem szeretne párt magának illetve más galambok társaságában lenni. Azt nem értem, hogy attól, hogy a másik nem ivarérett miért nem lehet össze engedni őket. Nagyon sok helyen, nálam is, a fiatalok egészen kis koruktól az idosebekkel vannak. Igen, létezik a galambokban némi agresszió a gyengébb társak iránt de ez nagyjából kimerül abban, hogy kialakul köztük egy hierarchia, ki a főnök és ki van lejjebb a rangsorban. Nagyon ritka, hogy az erősebb galamb kárt tesz a gyengébben mivel a gyengébb ha egészséges elmenekul esetleg ha szükséges. És ki lehet figyelni, mennyire bírják egymást.. Ez viszonylag hamar kiderul. Az első némi agresszional nem kell rögtön közbelépni, ezt használják a rangsor kialakulásához. Persze ha durvulna a helyzet akkor lehet.

Őszintén szólva a konkrét kérdesre csak azt tudom mondani rakjal oda valami karton abban a magasságban körbe a kalitkan szerintem. Mást nem tudok.

2020. aug. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kartont letépkedi,ragasztószalaggal meglett oldva.


Szval, köszönöm szépen amit írtál de az én galambom teljesen más személyiségű. 1 hetes korától nevelem és ismerem eléggé,most lesz 1 éves. Anno volt vele egy kis gerlém aki szintén mentett volt,vele nyilvánvalóan nem jöttek ki jól de idővel azért elkezdték egymást kedvelni. Na itt voltam nagyon megrekedve mivel a gerlém mindig is nagyon kis "életképtelen" volt. 2 hónapos koráig nem is evett magától és őt eleve úgy volt hogy ki se engedjük. A galambot meg meg is próbáltuk elengedni de sípolva visszarohant hozzánk és inkább nem is erőltettük. Éppen terveztem venni mindkettőjüknek 1-1 párt mikor a gerlém elpusztult. Ezért nyilván akkor azonnal vettem is a galambnak egy párt,de a tenyésztő mondta is hogy vigyek inkább picit és az hadd szokjon engem meg. Persze így tettem,azt mondta semmi baj ha nem engedem őket még össze,sőt megkérdeztem még 2 galambász ismerősömet akik azt mondták hogy jó így.


Egyébként a kisebbik érdeklődik a nagyobbik iránt csak,a nagyobb le se tojja a kisebbet. 3szor próbáltam őket összeengedni hogy làssam hogy viszonyulnak, mindig az lett a vége hogy a kisebb kikezte a nagyot a nagy meg jól elverte a picit.


És igen lehet hogy az elején elcsesztem azzal hogy nem tudtam elengedi a galambom de szerintem így is egy arany életük van. Egyáltalán nem akartam,a szülei lefészkeltek az ablakomba és magárahagyták így fogadtam be,a gerle alól kivágták a fát(ő is 1 hetes volt kb) és a galamb amit vettem az 3 hetes. Szerintem kevés ember ölne ennyi időt/pénzt egy váratlan "vad"állatba. Sőt jobbat mondok...este került hozzám egy 3. pici. Vele még nem tudom hogy mi lesz,most viszem orvoshoz.

2020. aug. 19. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!