Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Galambfiókát találtam,...

SOS! Galambfiókát találtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen kifejlődött tollazatú, már kirepült. Az úton járkált, horgászok mondták hogy már két napja ott van. Hazahoztam, próbált elszaladni előlem (de inkább csak sétált) de nem próbált repülni.

A fején egy sérülés van, de már nem vérzik. Megitattam, most pihen.

Van itthon egy másik galambom de nem vittem a közelébe se mert hátha beteg.

Csak áll egyhelyben (bár szerintem ivott amíg nem figyeltem) Etessem meg fecskendővel? Mit csináljak?



2020. aug. 26. 12:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Főtt búzát adj neki szemenként(kb.1-2percig főjön). Beletekered egy poloba h ne tudjon ficankolni, finoman oldalról kinyitod a csőrét és óvatosan adogatod neki, nem egyszerű, de belejön az ember. Előtte lehet mindenféle mag kitéve, a kanári eleséget pl nagyon kedvelik, meg kukoricadara.

Állatorvosnak meg lehet mutatni, h nézze át.

A menhelyek tele vannak. Galambot nagyon kevés helyen fogadnak. Próbáld meg inkább Te helyrehozni és elengedni. Kapjon kálcium port is és vitamint a vizébe. Pl.jolovit,ezt állatpatikában kell megkérdezni.

Szólj, ha kérdésed van. Először is főtt búza és állatorvos. Ne engedd össze a te galamboddal.

2020. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Elmondom én hogy etettem a 3 napis csupasz kicsi madarat, amit ott hagyott az anyja.


Búzadarát töltöttem egy kicsi műanyag fecskendőbe és vizet szívtam fel hozzá.

Mindig kicsot összeráztam és abból etettem a kicsi galambot.

Azóta már szeptemberben tölti a 12. életévét.


Közben rájöttem az évek során, amikor kicsit gyengébb galambbal találkozom, 1-2 csepp bérescseppet tettem a vizébe, attól általában erőre kapott mindig.


Ha betegsége van, nyilván annak megfelelő gyógyszerre van szükség, ez a bonyolultabb dolog kicsivel.


Ha műanyag fecskendőből próbálod etetni, akkor kevés gríz (búzadara) legyen benne és több víz. Mindig fel kell rázni, hogy a vízben mozogjon a búzadara, és ne sűrü péppé álljon össze.


Az én kiicsi csibém még 2008-ban nagyon szerette a szőlő húsát, ha lehúztam a háját a szőlőszemnek és apró darabokat adtam neki belőle a csőrébe.


Az is egy spéci fogás, ahogy etetéskor kézbe vesszük.

A balkezem markába fogom a kicsi madarat, és a középső és a nagyujjam közé veszem a kis csőre két oldalát.

A mutatóujjammal a felső csör felét ki tudom nyitni.

Jobb kézben tartom az etető eszközt és nagyon híg búzadarából kicsiket adagolok és megvárom míg belefolyik a csőrébe, tehát ne legyen sűrű.


Amelyik madár már tollas, annak eleinte szemenként lehet búzát adni a csőrébe. Amikor lenyelte, jöhet a következő szem.

Később már a jobb kéz markából önteni is lehet, a bal marpkban tartott madár két ujjal nyitott csőrébe, ha már jobban nyeli.


Az én kicsi háromnapis kicsi csupasz galambomból így lett mostanra erős harcias nagylegény!


[link]

2020. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha Bérescseppet akarsz adni neki, abból egy cseppet teguél valamilyen kicsi edénykébe, pl üdítős kupakba. A műanyag fecskendőbe felszívsz vizet és kinyomod, csak kb 1 köbcenti maradjon benne.


Azt bele nyomid az üdítős kupakba (apró edénykébe) az 1 cseppnyi bérescseppre. utána vissza szívod a fecskendőbe az 1 cseppnyi béresvsrpp és kb 1 köbcenti víz leverékét.

Azt a korábban leírtak szerint kézben tartott madár csőrébe adagolod.

Fel fog elenedni tőle egy félórán-ürán belül.

Esetleg ha van otthon valamilyen embernek való multivitamin, abból kb. egy búzaszemnyi méretű adagot megporítva még abba az egy köbcenti vízbe lehet adagolni.


A kicsinek, még aprócska korában mindig mondtam, hogy vitamin, mielőtt beadyam neki, hogy nagykorára megtanulja mi mit jelent. Mindig mindent "megbeszélünk", sokszor gesztus nyelven (amit én tanultam tőle), de ő is sok emberi szót már megyanult és felismer a 12 év alatt.

2020. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!