Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nasik vannak amiket a...

Milyen nasik vannak amiket a kanárik imádnak?

Figyelt kérdés
Elkezdem megszelidíteni a kanárimat, de a magok közül a szotyit meg a tökmagot szereti úgy, hogy rámmászik érte. Sajnos ezek nagyon olajosok, gondolom nem a legjobb ha sokat kap. Olvastam még hogy a búzakenyeret, zabot szeretik, de nem tudom mennyire tesz jót neki. Az a kérdésem, ti milyen nasit adatok a madaratoknak, ami biztonságos nagyobb mennyiségben is?

2020. szept. 7. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

A kanárik gyakorlatilag olajos magvakon élnek. Ha megnézed a kanári, pinty, papagájeleségeket, 95% olajos mag.

Kis testük van, nagy energiaigény, ezt csak olajból lehet fedezni.

2020. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló téves információt ír. A köles, fénymag, hántolt zab, négermag stb, ami a díszmadarak fő elesége, az NEM olajos mag. Ha 95%-ban olajos magot adnánk nekik, rövid úton elpusztulnának. Csak kiegészítésnek kaphatnak olajos magot.

Kérdező: Az enyémek a fürtös kölest nagyon-nagyon szeretik. Én úgy szoktattam őket kézhez, hogy azt fogtam a kezembe, és egyre rövidebb darabot, végül a kezemre is szálltak érte.

2020. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy mennyiségű mag kategória, de a tintahal csont (szépia), erősíti a csőrét. Csak berakod neki, és néha csipegeti.
2020. szept. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor megpróbáljuk a fürtös kölest.
2020. szept. 7. 09:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Paprika csumáját az én kanárijaim imádták, majd megőrültek érte :)
2020. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Törpilla57 ***** válasza:
100%
Búzakenyeret semmiképp se adj neki. Egyik madárnak sem tesz jót, hiába gondoljuk azt, hogy szeretik.Almát(különösen a goldent) nagyon szeretik, szerintem "csalogató"nak is jó lesz és egészséges is. +Tyúkhúr, lándzsás útifű (tiszta környezetből valók) - imádják!
2020. szept. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Alma, répa, dinnye.

Ha nem akarod, hogy májelégtelenségben pusztuljon el, akkor ne adj neki túl sok olajos magvat.

2020. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Törpilla57 ***** válasza:
100%
Természetesen a sárgarépa reszelve.
2020. szept. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!