Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért költöznek a költözö...

Miért költöznek a költözö madarak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, a gólya, fecske miért költözik tavasszal ide? Azt megértem télen fázik elköltözik. De tavasszal minek jön vissza. Pl Magyarország elég meleg a hetekig is elartó kánikulájával. Szóval nem sokkal lenne melegebb nekik délen sem. Akkor meg minek repülnek annyit?
2008. nov. 28. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretnek repülni... :D

Viccen kívül szerintem azért, mert itt őshonos állatok, azonban télen nagyon hideg van nekik. Az van kódolva a DNS-ükben, hogy ekkor meg akkor ide meg oda kell repülni. Meg gondolom itt több táplálék van nekik nyáron, mint Afrikában. De konkrétan én sem tudom, meg lehet, hogy senki sem, csak a gólyák, meg fecskék stb. :D

2008. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Télen sem fázik, csak nincs táplálék. De pl állatkertekben, ahol kaját kap, a gólya is ittmarad. Ez az oka a költözésnek is, télen lecsökken az elérhető tálálék mennyisége, nyáron pedig megnő. Ez az utolsó eljegesedés idején látványosabb volt, mint ma, akkor határozottan megérte vándorolni a madaraknak. Ma már nem olyan extrém a különbség a két évszak között, de még így is bőven megéri a vándorlás, vagy jobbanmondva nem éri meg ittmaradni és megkockáztati az éhhalált. A másik oka, hogy minden területen egy ökológiai egyensúly áll fenn. Ez persze felborulhat, változahat, de mindíg beáll új egyensúly. A lényeg, hoyg egy faj, ezt rajta kívülálló okok miatt, akaratától függetlenül, nem bontja meg, nem lép ki a szerepköréből, így a költöző madarak sem próbálnak ittmaradni. (kivéve ha emberi behatás van, de az is csak egyed szintű, nem fajszintű változás)
2008. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!