Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Költöző madarak: melyik...

Költöző madarak: melyik hónapban megy el a zöme? Szeptember vagy október?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
november
2011. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legjobb időjárás-előrejelzők:

Normál esetben a fecskék aug. végén gyülekeznek. Lehet látni, amikor akár száz is egybegyűlik, a fiatalok még gyakorolják a hosszabb repülést. Ha az időjárás átlagosnak ígérkezik, akkor kb. szept. közepén indulnak el valójában délnek, addig kisebb-nagyobb csoportokban általában vízlelőhely közelében vannak kint a határban.

Most szept. közepe van, de még nem láttam őket gyülekezni. (Olyat viszont hallottam, hogy az idén kb. nov. közepéig kitart a szép ősz, ha ez igaz, akkor nem csoda, hogy a fecskék még nem készülődnek)


A vadludak okt. végén, nov. elején gyülekeznek, s amikor már a valóban hideg őszi idő jön, (köddel és egyebekkel), ők akkor indulnak a hosszú útnak.

2011. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
S helyetük a vetési varjuk költöznek be városainkba meg a stb helyekre s ha már elvándoroltak a madarak az csak a hideg telet vagy őszt jelent :S amit én naon nem szeretek:S hajnalok hajnalán varjuk kárognak s ök hozzák a telet:S
2011. okt. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!