Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek a fiú vagy a lány...

Szerintetek a fiú vagy a lány Nimfa papagáj a kedvesebb?

Figyelt kérdés
Nimfa tartók tapasztalatát várom!
2010. aug. 9. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a lány. És a lányok csípése nem is fáj annyira mint a fiúké...Bár most csak egy párom van, de a fiú antiszociális, agresszív, a lány nyugodt, csendes, bár ő meg nem kezes!
2010. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Nálunk is a lány volt a nyugodtabb. Ő a vállunkon is megmaradt, a fiú viszont csak "kiabál" és csíp.
2010. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtatok!:)Most vettem egy kis Nimfát,annyira fiút szerettem volna,de még nem derült ki,hogy mi lesz belőle!:)Kézzel nevelt madár,eleinte azért tarott tőlem,immár egy hete van Nálam,de már az ujjamra áll,sőt ha kiengedem a vállamon meg a fejemen landol...:)Fiatal lutino madárka,ezért is nem tudjuk,hogy mi fán terem...:))
2010. aug. 9. 18:26
 4/15 anonim ***** válasza:
Jajj, de jó neked! Én két éve vettem egy tojó nimfát, de azóta sem békült meg velem! A párjával elvannak, de engem nem akarnak befogadni:D...az első válaszoló vagyok!:)))
2010. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet azért,mert ketten vannak és így inkább egymással vannak elfoglalva...:)))
2010. aug. 12. 20:37
 6/15 nagyviri ***** válasza:
Nekem párban van a nimfám. Először egy hímet vettünk, és mivel fiatal volt, nagyon hamar kezes lett, állandóan rajtunk lógott. Aztán másfél év után, az egyik napról a másikra teljesen becsavarodott, és ütött vert minket. A tenyésztő azt ajánlotta, vegyünk egy tojót neki, és javulni fog a helyzet. Be is jött a tippje, mert azóta Rolfi(a hím) ugyanolyan szelíd lett, mint régen volt, és Rozi is megszelidült. Igaz, kevesebbet csücsülnek rajtunk, mert nagyon jól elvannak egymással, de mindkettő simán ül az ujjamon és a vállamon. És ha elüvöltöm magam, hogy taxi, a két madár fejvesztve rohan a vállamra, mert tudják, hogy pancsolni megyünk a fürdőszobába. Ja, és Rolfi elvárja, hogy hajszárítóval száritsam a tollait....
2010. okt. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi,hogy megosztottad Velem ezt a kedves történetet és gratulálok a madaraidhoz!:)Én is gondolkozom,hogy kap majd egy párt,bár még mindíg nem tudom,hogy fiú-e vagy leányzó...Ha kiderül...hát majd meglátjuk!:))))
2010. okt. 10. 12:20
 8/15 nagyviri ***** válasza:

Szívesen, ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

Ha kézhez akarod szelidíteni, nagyon sok türelemre van szükség, és ne feledkezz meg arról hogy ha már ráül a kezedre, akkor naponta legalább 1 órát röptetni kell, ha nem nagy kalitkában tartod. Én nagy katitkában tartom, őket, de ha meglátnak, rögtön szteppelni kezdenek, és visítanak, hogy engedjem ki a gatyájukat. Ha kinnt van akkor az egyik szemed mindig rajta legyen, mert mániákusan megrágcsál mindent, és nem biztos, hogy jót tesz neki, ha mondjuk vezetéket rág. Nekem a múlt héten az internet kábelt csócsálták meg... :D

2010. okt. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szia!Az én kis nimfám szelíd,nem volt nehéz dolgom,mivel Ő kézzel nevelt madár,pár nap alatt megszokott.Minden nap ki van engedve,imád kint lenni,bizony rágcsál is,de nem vészes...:)Biztos örülne azért egy párnak,de mint írtam nem tudom még fiú-e vagy lány...Köszi,hogy írtál!:)
2010. okt. 11. 14:22
 10/15 nagyviri ***** válasza:

Szia!

Nekem is lutino a kislány, igazi csajos a viselkedése. Nekem a tartása különbözteti meg első sorban a párjától, és az, hogy sokkal kisebb a piros folt a pofiján. Nem csíp nagyot, csak kopogtatja az ujjamat, és sokkal csendesebb, mint a párja. Próbáld fütyülni tanítani, ha sikerül, akkor biztos fiú. Nekem a chio reklám szlogenjét fütyüli. Figyeld a viselkedését, ha elkezd 1 éves kora körül udvarolni plüssálatnak, kedvenc játákának, (vagy mint nálam) a lábadnak, akkor is tuti pasi. Onnantól kezdve kezdjél el párban gondolkozni nála, mert akkor bármikor megvadulhat(nőhiány miatt). Ha párt akarsz neki, akkor tenyésztőt ajánlok neked első sorban, ők hamarabb meg tudják mondani, hogy fiú, vagy lány madarat szemeltél ki neki. Sok szerencsét a kismadárhoz, nagyon sok örömed lesz benne.

2010. okt. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!