Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy hogy napok óta énekel...

Hogy hogy napok óta énekel már a fekete rigó?

Figyelt kérdés
Később szokott jóval. Január végén, februárban ha jól tudom, de napok óta hallom a hajnali óráktól. Mitől lehet ez? Az enyhe időtől talán?
2020. dec. 22. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Hajnalonta, kb. 10 napja egy kis rigoletto itt szintén olyan lelkesen hirdeti a területét,

mintha már a gyerekeinek szedné a gilisztát. Úgy látszik, nem érezte szükségét a melegebb helyre vándorlásnak, ittmaradt télre. Szerintem találnak ennivalót, nálunk ez év elején voltak utoljára talajmenti fagyok. De egyébként is télen elvan a bogyós termésekkel. Ha almát, tököt, efféléket rakok ki, azt szintén elfogadja, nagyon szereti. Remélem, február közepe táján már jönnek. Ez évben cinke szintén alig 1-2, pedig télre itt hangos szokott lenni a környék, huszas-harmincas csapatokban jönnek, nagyon sokan etetik is őket. Ezévben pedig szinte egy sem, veréb is alig. Ahogyan tengelic sem. Balkáni gerlét találok többet, mint más teleken, de amúgy a "többiek" nagyon hiányoznak :(

2020. dec. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Rigoletto:))

Jó, hogy hallom, hogy máshol sincsenek madarak az etetőben.

Nálunk sincsenek, nem értem mi történt. Himlős is van köztük, remélem nem betegség miatt hiányoznak.

Vagy csak az enyhébb idő?

2020. dec. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!