Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Veszélyes emberre a vérszívó...

Veszélyes emberre a vérszívó madár atka? Lakásból hogy lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés
Valószínű atkásak a madaraink ezt már oldjuk, a szobát is kitakarítottam de van bennem egyfajta félsz... Amit lehetett kidobtam, hála istennek máshol a lakásban nem láttam őket, viszont ilyen szekrények stb kitakarítottam de nyilván kidobni nem fogom. Tudnátok benne segíteni ki mivel tüntette el őket a lakásból 100%ra? Vagy ha elvittük máshova a madarakat akkor eltűnnek maguktól mert nincs mit szívni? Emberre mennyire veszélyes? Nagyon undorítóak ezek a bogarak, alapból félek tőlük de most kb aludni nem tudok... Légyszíves valaki nyugtasson meg :D

2021. jan. 9. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs madár, nem vetik meg az emlőst, nem példa nélküli az emberre való átfertőződés.


Lakásban nem volt dolgom vele, de kinti voilerből is fél évig küzdöttem vele meszeléssel, gázperzseléssel és hipózással.

2021. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Mivel nyugtassunk meg, hogy nincsenek ott? Azt csak te tudod kideríteni.

A bolhák, kullancsok sokkal veszélyesebbek, és ott vannak mindenütt, a buszokon is. Azoktól nem félsz, ahányszor kimész a házból?

Mindig a szegény madarak..

Egyáltalán hova kerültek? Biztonságos helyen vannak, vagy kidobtátok őket csak úgy?

Tetűporral lehet kiírtani, anyáméknál volt ilyen, a fürdőablakba fészkelt egy galambpár. A tetvek bejöttek és beleköltöztek a szennyeskosárba. A ruhákat kimosták, beszórták a kosarat, az ablakpárkányra is szórtak tetűírtót-ezt állatorvosnál-patikában szerezhetsz. Őket is megcsípték egy kicsit. Ahogy felnőtt a fióka, eltakarították a fészket, a maradványait, lehálózták a helyet.

Azóta is épek, egészségesek, nem lett semmi bajuk.

Ha esetleg megcsípne egy szúnyog, mit tennél, rohannál a balesetire?

2021. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a választ a másodiknak pedig a kioktatást... Állatorvos barátnőmnél vannak, köszönjük szépen, ő kezeli őket. Nekem pedig igen, vannak nem is annyira elvétve de hála ég csak abban a szobában ezért is kérdeztem mit tehetnék ellenük... Eddig csak vegyszerrel kifújtam a megmaradt bútorokat és számítógépet. Más nem nagyon jutott eszembe ezért fordultam ide segítségért...
2021. jan. 9. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!