Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezért érdemes lenne elvinni a...

Ezért érdemes lenne elvinni a madaram orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban találtam egy kisgalambot az utcán akinek el volt törve a lába. Elvittem egy állatkórházba,elég kockázatos volta műtét mert a lába mellett alultáplált volt,galambhimlős és tollatkás is. Szerencsére minden redben alakult,a műtét után hazahoztuk és visszavittük október végén hogy kivegyék az implantátumát,ez a műtét is rendben zajlott,utána pár nappal hazahoztuk.


Nyílván egy jó ideig nem piszkáltam szegénykémet. Viszont közben lett egy lábujjbénulása azon a lábán,emiatt a doki vitaminkúrát javasolt(kb 1,5 hónapja tart). Mamám közben megkérdezte hogy milyen lett a törése neki és hogy nem lehet-e hogy amiatt sánta . Én végigtapogattam a lábát mire találtam egy dudort,kb 4-5mm átmérőjű:



[link]


Ha megfogom kőkemény,nem tudom mozgatni,az biztos hogy a bőre alól jön ki,alul fehér a teteje barnás színű. Ahogy néztem ha tapogatom nem fáj neki.


Én hirtelen arra gondoltam hogy a csontja áll ki...mamám azt mondta szerinte valami tüszőmaradvány egy kilhullott tollból,de a farktolla se ilyen vastag nemhogy a làbàn a kis tollak.


Ha minden igaz akkor a műtét őta szval 2,5 hónapja lehet így. Járni/szaladni teljesen jól tud,de elvigyem azért orvoshoz hogy ő is megnézze nehogy később valami nagyobb baj legyen,vagy hülyének fognak nézni?



2021. jan. 8. 09:43
A kérdező szavazást indított:
Igen,vidd el,fő a biztonság.
Ne vidd el,felesleges elvinni ennyi idő után.
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van madarakhoz is értő állatorvos nálatok, akkor igen, vidd el. Szerencsére a galambok szívós állatok, a környékünkön van egy galamb, aminek csak egy lába van, tavaly nyár óta rendszeresen láttam. Remélem tavasszal is előkerül.
2021. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szerencsés vagyok mert a városomban pont lakik egy galambszakorvos,hozzá vinném szokásosan. Ha mást nem majd mondja hogy nem tud már vele mit csinálni...
2021. jan. 8. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig érdemes az egészségre áldozni.

Btw ha csont lenne, szerintem fájna neki

2021. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha galambszakorvos, akkor lehet hogy telefonon keresztül is meg tudja mondani mi a baj, valószínűleg találkozott már ilyesmivel.

Talán előbb telefonálj neki, mond el mi a helyzet és ha meg akarja nézni, vidd be.

A covid óta én is előbb telefonálok az állatdokinak ha valami nem stimmel, sok esetben simán megoldható így is.

2021. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel az orvost, kérj email címet, fotózd le jó minőségben és küldd el a képet.

Nagyon kedves Tőled, hogy magadhoz vetted, megmentetted az életét és gondozod:)

Ritka az ilyen.

2021. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na,ma alapból is mentünk volna kutya oltás miatt úgyhogy megkérdeztem és megmutattam a képet. Azt mondta ötlete sincs szóval elviszem az uraságot hozzá hétfőn, remélem valamit tud majd rá mondani.



Köszönöm,van rajta kívül egy másik mentett galambom csak(+ neki a párja) de minketten hímek úgyhogy a kis csámpàsnak majd sajnos tavasszal kell keresnem egy gazdát mert szabadon engedni màr nem lehet.

2021. jan. 8. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!