Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Legolcsóbban mennyiért találha...

Alexandra F. kérdése:

Legolcsóbban mennyiért találhatok nap papagájt?

Figyelt kérdés

Ha ezt egy tenyésztő látná, aki ért hozzá, nagyon nagy segítség lenne ha adna egy hozzávetőleges árat.

Már nem vagyok túl kezdő, ezért már be merek vállalni egy nagyobb papagájt, illetve van ketrec, minden kellék ami kellhet neki.



2021. jan. 23. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csoportokban érdemes érdeklődni.

Gondolom azt tudod,hogy párban kell őket tartani,mint minden madarat. :) A ketrec mekkora ketrecet takar?😁

2021. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
50.000 körül van egy, de ugye minimum 2 madarat kell tartanod. Több méteres röpdében kell őket tartani és nem túl csendesek. Nem tudom mit értessz az alatt, hogy már nem vagy túl kezdő, de hullámos és nimfa (kezdő madarak) után korai még egy nap párt bevállalni.
2021. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként már az elég rossz hozzáállás, hogy minél olcsóbban szeretnéd megvenni... Ha a madarakon spórolni akarsz, akkor gondolom az elhelyezésükön, tartásukon is. Nem kalitka madarak, kb 3 méteres röpdét igényelnek. Bent tartással is minimum 1,5-2 méteres ketrecet, mindennapos, több órás reptetés mellett.
2021. jan. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden választ!

Igaz, rosszúl fogalmaztam. Én egy olyan papagájt szeretnék, akit magamhoz tudok szoktatni, ezért nem párban szerettem volna tartani. A kalitka házi készítésű, majdhogynem 2m magas, és elég tágas. Már nagyon sok oldalt végig futottam, hogy többet tudjak róluk. Igaz, az hogy tapasztalt vagyok egy kicsit túlzás, de tudom már hogy miket szeretnek, tisztában vagyok, hogy a tartásuk mivel jár. Gondoltam hogy sok negatív komment lesz az olcsó szó miatt, de ez is csak azért van, mert ha a papagájt egy tenyésztőtől meg tudnám venni 50ezer forintért, miért mennék kisállat kereskedésbe ahol 3×annyiért tudom megvenni ugyan azt a madárkát. Tudom hogy nagyobb papagájról van szó, nagy hanggal. Tisztában vagyok vele, hogy kell neki tér repülni, de ez sem probléma, mert a mostani időszakban az egész ház az övé lehet.

Igazat megvallva, nagyon rég óta vágytam egy nap papagájra, de még előtte van pár nála kisebb papagáj amit még szeretnék tartani. Ha nap papagájom lesz, biztos, hogy csak ő lesz, hogy sok figyelmet kapjon tőlem.

2021. jan. 24. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:

A mostani időszak az ő élethosszára kell,hogy vonatkozzon. Ha tíz év múlva költözöl vagy bármi, alkalmazkodnod kell majd ahhoz is,hogy van egy madarad. Ha egyedül van és te vagy a párja, mert akkor te leszel, kiabálni fog, amikor nem lát, ha dolgozol és egész nap egyedül van,ő kétségbeesetten keresni fog téged és hívogatni. Mivel nem mész, az negatív visszacsatolás lesz neki és egy idő után depressziós lehet, elkezdődik az öncsonkítás, amit aztán nagyon nehezen lehet kezelni. Ha esetleg nem tudod majd magaddal vinni költözéskor és új gazda kell neki, az ugyanúgy egy örök seb maradhat rajta, mert a párja elhagyta őt.

Pár kell neki és madárnak madár a párja, nap papagájnak nap papagáj. :) Ő állandó társa munkaidőben is, és mind a kettő jhozzád tud szokni, nekem is ketten vannak és szeretnek. :)

Emellett számolj azzal, hogy a magok, pellet, vitaminok és felszerelés, játék egy állandó és költséges kiadás.

Valamint legyen a közeledben exotikus állatorvos, vagy, ha távolabb van, legyen lehetőséged elvinni.

AJánlani tanudom, hogy fajta csoportba lépj be, akár nemzetközibe is.

2021. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!