Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Dolmányos varjú/szarka tartás?...

Dolmányos varjú/szarka tartás? Úgy tudom több solymász tart és nagyon okos madarak.

Figyelt kérdés

Mindenféle tanácsot szívesen veszek, viszont a "vadállat nem otthonra való" és ehhez hasonló okos emberek kíméljenek!


Keresek dolmányos varjú és/vagy szarka fiókát Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében aki tud ebben segíteni az kérem írjon!


Tudom hogy a költési idő május június, de gondoltam aki tart, vagy tartott, tud nekem segíteni. Mi a megfelelő táplálék illetve hogy kell etetni?



2021. jan. 27. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen mindegy, mert törvényileg tiltva van, hogy tartsd. Ahhoz valamilyen egyesületnek kell a tagja lenni, hogy varjúféléket tarthass. Sólymászok például, ahogy mondtad. Ha meg már egyesülethez tartozol, ott úgyis megtudod mi kell hozzá.
2021. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a dolmányos varjú nem védett, tartható. Ennek már utána néztem, hollót nem tarthatok mert az viszont már védett. Duvadat lehet tartani úgy tudom azt semmilyen törvény nem tiltja.
2021. jan. 27. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem védett állatot választasz azt nyugodtan tarthatod. :)
2021. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

A madár szabad lény. Soha nem lesz boldog, ha bezárod. Nem szereti, ha simogatják, nem kedveskedik, magasról sz_rik rád. Szó szerint.

Ha tartósan sérültet tartasz, ami elpusztulna a vadonban, az még rendben van.

De orvul elrabolni egy egészséges fiókát hogy a saját élvezeti cikkeddé tedd, az gonosz dolog.

Szétszedik a házat, nem fognak engedelmeskedni, nem idomíthatók, mint egy kutya. Azon kívül eléldegélhetnek sok évig 20+ és nem hiszem, hogy két hétnél több türelmed lenne hozzá a kérdésed alapján.

Utána sem nézel, nem leszel varjas csoportok tagja, a google-t nem ismered. Elvárod, hogy itt mindenki pattanjon és szedje össze őnagyságád számára az információt, megmondod, hogy mit akarsz hallani..

Ne haragudj, de ez nem így működik.

Vannak ismerőseim, akik varjúféléket mentenek (engedéllyel rendelkeznek), rengeteg madár van náluk, de nagyon megválogatják, hogy kinek adnak madarat. Mert áldoznak rá, meggyógyítják, felnevelik, kezelik, és akkor kiköt egy lusta bunkónál..már elnézést kérek, de ez a benyomás. Csak azért kell, mert milyen vagány és milyen vagány leszel tőle.

2021. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, dolmányos varjút mindenki tarthat, aki képes arra, hogy tankönyvből megtanuljon egy szakmát.
2021. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 4.-nek üzenném hogy nem ez lenne az első madaram de varjakkal még nem foglalkoztam és érdekelnek.
2021. jan. 28. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Az állatokkal való foglalkozás gyakorlati dolog, nem könyvből tanulják. 5# nem igazán értem, mit akarsz ezzel sugallni.

Kérdező, a varjú olyan mint egy ördögfióka. Legjobban a macskához és a majomhoz tudnám hasonlítani. Nézz róluk videót, beszélj madármentőkkel, bár 99%, hogy nem adnak ki a kezük alól madarat. Nálam is előfordult sajnos, hogy költözés miatt hirtelen gazdát kellett találnom egy sérült varjúnak. El is pusztult náluk, miután nálam élt több mint 1 évet. Azóta nagyon megnézem, kinek adok madarat. Teljes embert kívánnak. Ha egyedül vannak tartva, általában idegbetegek lesznek, tolltépkedő kis roncsokká válnak. Ezt akarod?

2021. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7.Köszönöm a választ! Természetesen nem 1-et tartanék. És lenne is rá időm. Ha nem lenne nem kezdenék bele, de mivel tudom hogy hely is van, időm is van bőséggel, és szeretem is őket és láttam hogy más is tart, ezért gondoltam.
2021. jan. 28. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sajnálnám bezárni őket, de néha előfordul, hogy ki esnek a fészekből, ilyenkor fel lehet nevelni őket, ha még nagyon fiatalok.

Én nem rég a kirepülés időszakban akartam segíteni egy fiókán, csak fel akartam tenni egy ágra, hogy nehogy meg egye valami kóbor kutya... a szülei kicsit félre értették kaptam is a fejemre rendesen. :))

De kibékítettem őket némi mogyoróval és csirke mellel azóta rendszeresen látogatnak a fiókával.


https://www.youtube.com/watch?v=XBrtjL8sYnk

2021. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!