Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nem szabad tükröt...

Miért nem szabad tükröt berakni a hullámospapagájokhoz?

Figyelt kérdés
Nekünk kb 3-4 éve bent van egy kis tükrös csengős játék, és most hogy utánanéztem, lehet, hogy ez a lehető legrosszabb dolog...:/ egy tojó és egy hím van, így nem gondolnám, hogy amiatt lennének lelki betegek, hogy nincs társuk. Viszont így nem igazán tudom mi a baj ezzel. Esetleg ki kéne venni? Pedig tökre szeretik.

2021. jan. 31. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk egy egész csapat volt, volt tükör is náluk, időnként egyikük odaállt vitatkozni saját magával, de nem volt semmi kóros viselkedés vele.
2021. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Megfejeli a tükröt
2021. jan. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha jól értem akkor alapvetően ez nem rossz, csak valamelyik máshogy reagál rá?
2021. jan. 31. 23:10
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem baj ha tükröt raksz, csak kivenni nem szabad utána, mert akkor hiányolni fogják a képzeletbeli párjukat, amibe beleőrülnek. Ezt fordítják le egyesek annak, hogy nem szabad tükröt berakni.
2021. jan. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Viselkedésbeli problémákhoz vezethet. Nem ismeri fel saját magát, egy másik madarat lát benne. Nézheti vetélytársnak, területvédő agresszió léphet fel, illetve, ha párban vannak is, a társának tekinthetik a tükörképüket. Igen, ki kéne venni, mert ha szeretik, akkor az már viselkedési probléma. Ezt ajánlott megelőzni, mielőtt komolyabb gondok lesznek, pl tolltépés, tükör etetése, agresszió. A hullámosok különösen területvédőek, képesek akar a fajtársukat is kinyírni. Nem vicc, hogy nem ajánlott a tükör.
2021. jan. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaaa, köszi, igy már értem :)
2021. jan. 31. 23:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Mint már említettem, kb 3 éve bent van és nem tapasztaltunk semmi ilyesmit, és mivel párban vannak ezért gondoltam, hogy csak nem szeret bele a tükörlépébe...
2021. jan. 31. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Vicces, hogy a normális válasz van lepontozva...

Vedd ki, amíg nem késő. A hulik huligánok tudnak lenni. Napi reptetés megvan amúgy? Kint hogy viselkednek?

2021. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
A tükör a fent leírta miatt veszélyes lehet, plusz, ha fémen lóg, az is. A csengővel is az a gond, hogy fém és könnyen fémmérgezést kapnak, ha csak egy pici darabka is lekerül a begyükbe, ezért nem jó semmilyen lánc sem. (Ez exotikus állatorvosi tanács volt számomra is)
2021. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!