Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 hím nimfa papagájt lehet...

2 hím nimfa papagájt lehet egyutt tartani?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni az egy éves nimfámnak egy párt, de nem akarom hogy tojások legyenek. Lehet együtt tartani 2 hímet?

2021. febr. 14. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem negyen voltak egyutt, ket him es ket tojo. Nem piszkaltak egymast a himek, de altalaban a kalitka (nagy volt, inkabb mar ropde), ket vegeben ucsorgott a ket par. Megjegyzem, tojasok se voltak, nem raktam fel nekik odut, de ha tojna is a nosteny, kiveheted oket, nem kell megvarni, hogy kikeltse a tojasokat. Inkabb lanyt vennek melle, parban szeretnek lenni.
2021. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nagyobb rá az esély, hogy nem jönnek ki egymással és balhézni fognak. A legjobb a tojó-hím páros. Ne tegyél fel odút. Ha esetleg mégis lesz tojás, azt meg vedd ki. A tojók hím nélkül is tojnak, nem kell ennyire ráparázni.
2021. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor, ha egy nőstényt veszek, és mégis tojik, akkor ki vehetem egyből? Csak mert olvastam, hogy meg kell várni a kotlási idő végét.
2021. febr. 14. 13:57
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Tojó, nem nőstény. Ha tojás lesz, vedd ki. Nem fog rögtön kotlani rajta. Ha mégis elkotlik, akkor viszont bent kell hagyni a tojásokat, de össze kell rázni, vagy műtojásra cserélni. Az, hogy tojást tojt, nem azt jelenti, hogy kotlani is fog rajta. Ezért is fontos, hogy ne tegyél fel odút, mert azzal kotlásra ösztönzöd. Ha nincs fent odú, akkor a kalitka aljába stb fog 1-1 tojást tojni.
2021. febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

A nőstény egy tágabb fogalom, ne legyünk ennyire szőrszálhasogatók, a tojó nőstény, csak a madarak nőstényére egy specifikusabb kifejezés.

Kérdező, kijöhet két hím is, két tojó is, de optimálisabb a hím-tojó párosítás. Ha tojik a tojó, nem ül rajta végig, és általában nem ül rá azonnal kotlani, egyébként ők pont egy olyan faj, ahol a hím és a tojó is kotlik, nem csak a tojó. Minden esetre ha tojás lesz, könnyedén hozzáférsz, hogy elvedd. Odú nélkül amúgy is ritkán fordul elő, hogy tojást raknak, de nálam már ilyen is előfordult, viszont akkor nem is ülnek rá. A kotláshoz védett hely kell számukra.

2021. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a részletes válaszof! :)
2021. febr. 14. 16:09
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is azonos neműek vannak, kijönnek,ahonnan hoztam őket is kijöttek a hímek együtt.

Tojás esetén pótold műtojással, előfordulhat,hogy újat tokba,mert sikertelen a költés,az pedig kalcium vesztéssel jár.:)

2021. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!