Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azt olvastam, hogy a hullámos...

Azt olvastam, hogy a hullámos papagájok 1 évben csak egyszer vedlenek. Az enyém már most hullatja a tollait másodszor. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Betegség? Nem hiszem, hogy magányos, mert sokat foglalkozik vele az egész család. Naponta van kinn, keverve kap vitaminos és nélküli magot, másnaponta +vitamint, zöldet, salátát, répát, görögdinnyét, fürtös kölest, barackot, almát stb.... Semmi olyat ami egészségtelen nem kap. Akkor mégis mért hullik ki sok szép tolla?
2010. aug. 17. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden madár 1 évben 2-szer vedlik, egyszer tavasszal (leveti a vastag téli tollazatot), és egyszer ősszel (a könnyű nyári kihullik, és helyette vastagabb téli nő).
2010. aug. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már féltem, hogy beteg lett a kis drágám. Hálisten, hogy nem =)
2010. aug. 17. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért arra figyelj, hogy nem vakarózik-e vagy tépked ki több tollat a kelleténél, mert atka is lehet, az ellen meg lehet és kell is védekezni.
2010. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szokott vakarózni, de a külseje teljesen egészségesnek néz ki, nem látok rajta atkára utaló tüneteket. És nem hiszem, hogy tépkedi a tollait, de azért majd megfigyelem. Köszi a választ!
2010. aug. 18. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Kint a termászetben élő madarak egyszer (ősszel), míg a diszmadarak évente kétszer (tavasszal és ősszel ) vedlenek.
2010. aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha meg akarod előzni az atkát, van egy olyan cucc, ami madárjátéknak tűnik, játszik is vele a madár, de atkaölővel van átitatva, olyannal, ami a madárra viszont nem káros, a madárra játék közben átragad a szer, amit így eljuttat a kalitka többi részébe is. Atkatox a neve.


[link]

2010. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, ezt láttam a boltokban, csak már nem igazán fér be a kalitkájába. Tele van neki játékkal, mozogni persze tud. De majd ha már megkapom a nagyobb kalitkát, akkor megveszem neki. Köszi a válaszokat!
2010. aug. 19. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!