Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A csemegerúd árthatott a...

A csemegerúd árthatott a hullámos papagájnak?

Figyelt kérdés
Csemegerudat adtam a hullámos papagájnak. Amint betettem a ketrecbe, nekiesett és falta, amíg csak bírta. Aztán nem csiripelt, csak tátogott, bűzös hasmenése lett,evett és ivott, de bágyadt volt. Elpusztult. Lehetséges, hogy a csemegerúd miatt pusztult el? (Fa pálcikára volt felragasztva eleség, aszalt gyümölcs-boltban vettem)

2021. febr. 19. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom.

Mivel semmit nem írtál arról, hogy amúgy, hogy tartottad, így nem lehet biztosra mondani. De a tátogás és a büdös hasmenés többek közt begy- vagy bélelzáródástól, bélcsavarodástól is lehet. Illetve mindenképp belsőszervi probléma. A csemege rúd nem tud ilyet okozni, inkább szálas kötél játék stb.

2021. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Könnyen lehet. Sajnos nem vagyok jártas a papagájok terén, de az tény, hogy sok olyan termék van forgalomban, ami nem egészséges az állatoknak. Nekem nyuszijaim vannak, és minden alkalommal próbáltak rámsózni valami sz.rt az állateledelboltban, ami mézzel/cukorral volt összeragasztva, vagy joghurtot vagy egyéb tejszármazékot tartalmazott. Ezeket nem eheti a nyúl, baja lesz tőle, de mégis árulják, és még rá is sózza az eladó az emberekre.

Szóval érdemes legközelebb megnézni az összetevőket, nehogy tartalmazzon olyat, amit nem kéne. Mert a legtöbb hidd el, hogy tele lesz vele :(

2021. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem szabad ilyeneket adni nekik, romlott is lehetett, ráadásul olyan "multivitaminokkal" van túladlagolva amikre a madaraknak semmi szüksége!


Én nem értem ilyenkor hol van az állatvédelem, meg a fogyasztóvédelem is!


Kanári eleségben is van 6 féle mag amiből csak kettőt eszik a kanári a többi megmarad!


Négermag, vörös köles, sárga köles, fénymag, kendermag.


Ezekből csak a kendermagot és a fénymagot eszi!


Megértem én, hogy a többit is el kell adni, de így csak éhezésre vannak ítélve...

2021. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Sajnos ilyen esetekben korlátozni kell a mennyiséget és el kell venni tőlük az eleséget mert nem tudják mi egészséges számukra. Ha megfelelő volt a csemegerud (de lehet nem volt az) valamilyen elzarodast okozhatott a gyomor bél rendszer traktuson ezért lehetett tulcsorgasos hasmese és kénytelen volt tápanyagokat felvenni így elpusztult

Sajnálom.

2021. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
#2 és #3 Igen, tény, hogy meg kell nézni, hogy mit tartalmaz az adott kaja. De ha bármi káros, illetve mérgező anyag is volt a kérdező által vett rúdban, az nem így fejti ki a hatását. A nyúl és a papagáj is préda állat, próbálják elrejteni a betegségeket és sokszor már csak akkor veszed észre, hogy gond van, mikor már késő. Mindig a gazinak kell utána nézni, tájékozódni az etetésről. Azért árulják az ilyen vackokat, mert amíg van kereslet, addig van kínálat is. De a tátogás mindenképp belső szervi problémára utal, hogy ezen belül pontosan mi volt a gond, azt esetleg boncolással lehet kideríteni.
2021. febr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!