Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az úgy megfelelő ha a fürtös...

Az úgy megfelelő ha a fürtös kölest a hullámos papagájomnak eleinte ketrecen belül nyújtom oda, és onnan etetem, hogy szokja a közelségemet, és majd ha ki lesz engedve, akkor jutalomfalatként adom neki? Több lent

Figyelt kérdés
Milyen időközönként kell, és meddig foglalkozni a papagájjal? Nem kötelességként értem, mert én szerettem volna papagájt, tudom hogy kell vele foglalkozni. Csak így átlagosan kérdem. Ti mennyit vagytok velük? Miket csináltok?

2021. febr. 24. 14:29
 1/1 anonim válasza:

Napi 1 óra minimum, de persze ha megteheted, több is. Ha benyújtod neki, majd kiengeded, és úgy adod neki teljesen jó. Én úgy csináltam, hogy eleinte benyújtottam, majd később betettem a ketrecbe a kezemet, és úgy etettem, hogy ő ketrecen belül maradjon. Így nem tud elmenekülni idő előtt, és megszokja a kézközelséget.


Én ha kiengedem a papagájom, rendszerint engedem egy 20 percet, fél órát röpködni, majd ha kinyújtózott, hagyom hogy elszórakoztassa magát azzal amit az íróasztalomon talál. Ezekkel egy órán át is el tud játszani. Figyelj ha az íróasztalodon van, ne kezdje el rágni a grafitok hegyét mert nem tesz jót, és a tollakat se találja meg, csak kupakkal! Ha ezt megunja, a vállamra ültetem, vagy hátra fekszek vele, és fütyülök neki, vagy berregek, amiket nagyon szeret. Ettől kicsit lenyugszik, és ezután visszatehetem a kalitkába.

2021. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!