Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen az egészséges kapcsolat...

Milyen az egészséges kapcsolat madár és gazdája között?

Figyelt kérdés

Nem vagyok madaras, de kíváncsi vagyok. A normális, párban vagy csoportban tartott madarak szeretnek a gazdájukkal is játszani (mint ahogy nekünk is jópofa foglalkozni velük), van valamilyen kapcsolat közöttük?

Vagy csak inkább megtűrik, megszokják az embert.

Azt tudom hogy a magányos madár kínjában az emberben keres párt, ez elég rémes szerintem.



2021. márc. 4. 18:36
 1/1 anonim válasza:

A párban tartott madarak nem annyira emberbarátok mint az egyedüliek. Rendszerint inkább egymással foglalkoznak, mint sem a gazdájukkal. Ezért őket nehezebb kézhez szoktatni, vagy tanítani. Persze játszanak vele, meg eltűrik, de koránt sem annyira mint az egyedül tartott papagájok. Ha kell választani, inkább csak megszokják, annyira nem szeretik az embert. Ez persze csak az én véleményem, lehet máshogy is.


A magányosan tartott madarakat könnyebb tanítani, jobban emberbarátok. Én egyedüli papagájt tartok, részben azért mert túl sok lenne a 2, részben meg azért, mert ha vennék neki még egyet, már nem érdekelném annyira. Ez persze a gazdiktól függ. A papagájom 1 éves csupán, de már tud integetni, és beszélni is. Tudja mikor kell azt mondania hogy "kérem" és hogy mikor kell azt mondania hogy "szia", sőt magától is tanul szavakat. Csak egyszer-egyszer meghallja, és elkezdi ismételgetni, vagy átalakít egy szót. (Pl. régen "pupikának" becéztük, és mára ki tudja mondani hogy "pupi")

2021. szept. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!