Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fehérfejű rétisast lehet...

Fehérfejű rétisast lehet valahonnan venni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Először is a rétisas védett vagy csak a természetes élőhelyén az?

(Interneten azt olvastam, hogy nem fenyegetett)


Itthon van eladó példány vagy csak külföldön?


A hollókról is írhattok ha tudtok! (Vele kapcsolatba is ezek a kérdések vannak)


Valamint mennyibe kerülne?


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 20. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő védett, magánszemély nem tarthat.
2021. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét madár védett. Papírok és tapasztalat nélkül esélyed sincs, de szerintem Mo.-n akkor se tarthatnál, ha ezek meglennének neked. (Tegyük fel, hogy legálisan tarthatsz. Ekkor is (a sas) valószínűleg milliókba kerülne.)


MME tag vagy? (Én is szeretem a ragadozókat, ha gondolod, írhatsz privit.)

2021. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ragadozómadarakat nem lehet tartani. Ha van solymászvizsgád, akkor esetleg foglalkozhatsz sólymászattal, egyesület keretén belül.

Láttál valamilyen filmet és nagyon megtetszettek. Ez rendben van, de nem úgyműködik, hogy akkor zsupsz, beszerzek egyet.

Ilyen madarakat fogságban nem lehet tartani, megbetegednek, idegroncsok, tolltépkedők/öncsonkítók lesznek, elpusztulnak.

Nem tudunk megfelelő körülményeket biztosítani. A holló is csak a családjában érzi jól magát, szabadon.

Ezek a madarak (és tkp.mindegyik) arra valók, hogy a szabadban csodáljuk őket, ha találkozunk velük.

Ott szépek, méltóságteljesek, a fogságban önmaguk árnyékává válnak, torz, boldogtlan roncsok lesznek.

Persze ha apád politikus, akkor elintézi neked..de akkor is senyvedni fognak és elpusztulni.

2021. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!