Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj szelidítéséne...

Hullámos papagáj szelidítésének folyamatait le tudnátok írni? És hogy melyik "lépés" mennyi ideig tart/tartott nektek kb?

Figyelt kérdés
Valakivel privátban szívesen tanácskoznék. :)

2021. márc. 25. 13:41
 1/6 anonim válasza:
100%

Nekem régen, gyerekkoromban volt hullámos papagájom.

Semmit nem kellett vele tenni, megszelidült, kézre ült hamar. Kalitka előtt állva beszéltem hozzá. Dallamosan fütyülte a nevét.

Kiskorában kerülhetett hozzánk, valahonnan elrepült, de - azt mondják - nagykorában is szelídíthető csak nehezebben.

2021. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok szakértő, de kell velük foglalkozni. Kb minden nap reptetni is kell (a szobába kiengedni). Épp emiatt nem a legegyszerűbb tartani. Könnyen megszökik és mindent összekakil.
2021. márc. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

A hullámosat a legkönnyebb tartani a papagájfajták közül.

Szerintem keress Fb-csoportokat a témában.

Esetleg rákereshetsz hogy "hullámos papagáj szelidítése"

2021. márc. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, higy kell reptetni őket, és ki is vannak engedve.

És elolvastam rengeteg mindent hogy hogy kell szeliditeni, és így elméletben meg is van, csak néha tanácstalan, bizonytalan vagyok, ezért kérdeztem. 👀

Illetve facebookon is benne vagyok jopar csoportban. :)

De köszönöm a válaszokat.

2021. márc. 25. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt lényegében mindent megtalálsz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=hull%C3%A1m..

Ha ezen felül még lenne kérdésed, írj privátban és segítek.

2021. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Ha hozzád kerül azután 2 héttel a kalitkára teheted a kazed, ha így nyugaodt marad akkor

A kalitkába is berakhatod de fontos hogy NE MOZGASD, ha így is nyugodtarad akkor próbáld megetetni fürtös kölessel , és a fürtös kölesen egyre közelebb rakd az ujjadat a papagáj felé, amég kb a kezedből nem eszik,

Ezután rakd úgy a kezedet hogy fel keljen lépnie az ujjadra a kölesért és ezt fojtasd de fontos, hogy NE 1 nap alatt akard megszelidíteni és ha kicsit is ideges vagy akkor hagyd abba 1 napra a szelidítést fontos hogy ez a fojamat nem 1 hét lessz, nekem kiskoromban ez 1 hónapig tartott,

Ezután kiveheted a kalitkából, de valószínű hogy a kalitkán kívűl először a magas helyekre rebül pl: karnis, bútor teteje ha oda fel tudsz nyúlni az nagyon jó, mert itt előröl kell kezdened a szelidítést, de kint sokkal hamarabb megszok, de nyugi bent a kalitkában ugyan olyan szelid lessz, mint volt

2021. aug. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!