Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa szelídítése?

Nimfa szelídítése?

Figyelt kérdés
Van négy nimfa papagájom,két tojó,és két hím.A tojókat hamarabb vettük,szelídebbek is,de a hímek nagyon vadak.Három hete vannak a hímek nálunk,kint vannak kerti röpdében,de nagyon vadak.A tojók mindig jönnek enni ha bemegyek etetni őket,de a hímek csak röpködnek össze -vissza,félnek,pedig nem csörtetek be,és nyugodtan, halkan beszélek hozzájuk.Nem tudom hogy viselkedjek velük,hogy ne ijedezzenek ennyire,próbáltam már azt is,hogy nem is figyelek rájuk,de ez sem vált be.Attól félek,elvadítják a tojókat is,pedig már a kezemre is rárepülnek,kézből is esznek.

2014. szept. 3. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy elvadítják a tojókat. Nem a hímek hozzáállása alapján ítélnek meg téged. Ismernek, tudják,tapasztalták és tapasztalják hogy nem bántod őket,ha rádmennek nem esik bajuk és ez alapján ítélnek meg téged. Tudják hogy nem bántod őket így ha nem hanyagolod el őket(naponta látnak,naponta csináltok valamit együtt,foglalkozol velük) akkor nem fognak csak azért félni tőled mert 2 másik madár fél.

Inkább a hímek fognak megszelídülni ha mindennap többször bemész hozzájuk, ott vagy velük, kezedre csalogatod a tojókat és ezt mind látják a hímek is. Ha látják hogy a tojók ott esznek melletted a legkisebb pánik nélkül akkor előbb-utóbb ők is odamerészkednek enni és ha nem történik velük semmi rossz akkor legközelebb már egy fokkal kevésbé leszel ijesztő a számukra ezért valószínűleg megint oda fognak menni enni. És így szépen lassan idővel kialakul a bizalmuk.

2014. szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem megszelídülnek legalább annyira hogy ne repkedjenek össze-vissza míg bent vagyok náluk.Nem igazán foglalkoztak velük az előző helyükön,így lesz egy kis idő mire nagyjából megszoknak minket.
2014. szept. 6. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!